HaberlerGündem30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü tüm yurtta olduğu gibi Samsun'da da coşkuyla kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü tüm yurtta olduğu gibi Samsun'da da coşkuyla kutlandı.

    Kutlamalar, ilk olarak Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı. Buradaki törene Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Selim Kahveci, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Ardından Samsun Valiliği'nde düzenlenen programda Vali Aksoy, bayram tebriklerini kabul etti. Tebriklerin kabulünden sonra kutlamalar Cumhuriyet Meydanı'nda devam etti.

    Cumhuriyet Meydanı'nda törenleri izlemeye katılanların bayramı Vali Aksoy tarafından tebrik edildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından gerçekleştirilen halk oyunu gösterisi beğeni topladı. Öğrencilerin 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili okuduğu şiirler büyük alkış aldı.

    Öğrenci, asker ve gazilerin tören geçişinin ardından program sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklamasıEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde incelediSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
SIRADAKİ HABER