HaberlerGündem3. Uluslararası Bando Ve Ciğer Festivali Başladı

3. Uluslararası Bando Ve Ciğer Festivali Başladı

Edirne Belediyesi’nce bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Uluslararası Bando ve Ciğer Festivali, yapılan kortej yürüyüşüyle başladı.

3. Uluslararası Bando Ve Ciğer Festivali Başladı
Edirne Belediyesi’nce bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Uluslararası Bando ve Ciğer Festivali, yapılan kortej yürüyüşüyle başladı.

Belediye önünden başlayan kortejde belediye bandosunun yanı sıra Romanya, Bulgaristan, Moldova ve Yunanistan’dan gelen bando ekipleri festivalin yapılacağı Saraçlar Caddesi’ne kadar yürüdü. Konuk bando ekiplerinin Saraçlar Caddesi’nde verdiği kısa açılış konserine Edirneliler büyük ilgi gösterdi.

Edirne Tanıtma Tava Ciğer ve Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, “Bugün düğünümüz başladı. Dünyanın hiçbir ülkesinde yöresel yemeği, 6 ülkenin bandosu eşliğinde sahneye çıkmamıştır. Pazar günü sadece Türkiye’yi değil tüm dünyadaki insanları Edirne’ye tava ciğer yemeğe bekliyorum. Bize bunları bahşedenlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Festival cumartesi ve pazar günleri şehrin farklı noktalarında bando gruplarının vereceği konserlerle devam edecek. Ayrıca festivalin son günü olan pazar günü öğlen saatlerinde başlayacak programla festival alanındakilere Edirne’nin meşhur yemeği olan tava ciğer ikramında bulunulacak.

İLGİLİ HABERLER

Benzine 6 kuruş zamBenzine 6 kuruş zamSağlık çalışanları unutulmadıSağlık çalışanları unutulmadıTürkiye'de bir günde 6 bin 682 Covid-19 hastası iyileşti 137 kişi hayatını kaybettiTürkiye'de bir günde 6 bin 682 Covid-19 hastası iyileşti 137 kişi hayatını kaybettiAdıyaman'da meydana gelen trafik kazasında 9 kişi yaralandıAdıyaman'da meydana gelen trafik kazasında 9 kişi yaralandıSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini kabul ettiSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini kabul etti
SIRADAKİ HABER