HaberlerGündem3 milyon mavi kapak topladı, huzurevine 25 tekerlekli sandalye kazandırdı

3 milyon mavi kapak topladı, huzurevine 25 tekerlekli sandalye kazandırdı

Samsun’un Havza ilçesinde ayakkabı tamirciliği yapan Şemsettin Kaya, komşu esnafların da katkısıyla 2 yılda 3 milyon mavi kapak toplayarak, hem çevre temizliğine katkıda bulundu hem Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne 25 tekerlekli sandalye kazandırdı.

3 milyon mavi kapak topladı, huzurevine 25 tekerlekli sandalye kazandırdı
Samsun’un Havza ilçesinde ayakkabı tamirciliği yapan Şemsettin Kaya, komşu esnafların da katkısıyla 2 yılda 3 milyon mavi kapak toplayarak, hem çevre temizliğine katkıda bulundu hem Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne 25 tekerlekli sandalye kazandırdı.

Ayakkabı tamircisi Şemsettin Kaya, sık sık huzurevine giden ve burada kalanlarla yakından ilgilenen bir esnaf. Huzurevi sakinlerinin gönlünde de farklı bir yeri var. Kaya, topladığı mavi kapaklar ile hem huzurevine destek oluyor hem de ilçenin çevre temizliğine katkıda bulunuyor. Kapakları toplamasında esnaf arkadaşları ve vatandaşların katkısının büyük olduğunu ifade eden Kaya, artık halkın da alıştığını, evinde, iş yerinde biriktirdiği mavi kapakları kendisine getirdiğini söyledi. Biriktirdiği bu kapakları, anlaştığı bir iş yerine satarak, gelirini Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü hesabına gönderdiğini ifade eden Kaya, şöyle devam etti:

"Çevreye karşı bir sempatim var. Temizliğe, yeşilliğe, çevre güzelliğine önem veririm. Bunun yanı sıra mavi kapak toplayarak engelli vatandaşlarımıza elimden geldiği kadar yardımcı olmak istiyorum. Bu kapaklar sayesinde engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak, onların da bizler gibi dışarıda sokakta, caddede gezmesi bizleri mutlu ediyor. Kapakların toplanmasında bana yardımcı olan Havzalı esnaf ve vatandaşlara, özellikle okullarda bulunan öğretmen ve öğrencilerimiz bizlere çok destekte bulundular. Bu sayede hem orada kalan yaşlı ve engellilerimiz için bir şeyler yapmış oluyorum hem de çevre temizliğine katkı sağlamaktayım."

İKİ YILDA 3 MİLYON KAPAK TOPLADI

Geride kalan 2 yıl içerisinde 3 milyon kapak topladığını dile getiren Kaya, "Bu da yaklaşık 5 tona yakın plastiği doğadan temizlemek demek. Bundan sonra da mavi kapak toplamaya devam edeceğiz. Malum, plastik doğada hemen kaybolmuyor. Ayrıca, bu plastik kapakları toplayarak ekonomiye de katkı sağlamış oluyorum.” dedi.

"KAYA HER ORGANİZASYONDA YANIMIZDA"

Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Hasan Göktuğ da bir yardımsever olarak Şemsettin Kaya’nın her zaman yanlarında olduğuna dikkat çekti. Göktuğ, "Şemsettin abimiz, sosyal etkinliklerimizin tamamında yanımızda. Keşke bütün Havzalılar bu abimizin göstermiş olduğu ilgi ve alakayı gösterse. Halen bizim kurumumuzu tanımayan insanlar varken mavi kapak kampanyasını başlatarak 3 milyon kapak topladı ve destek olarak bizi onore etti. Devam eden mavi kapak kampanyasına tüm halkımızın destek vermesi ile bu rakamlar daha yüksek olmasını istiyoruz." diye konuştu.

Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi sakinlerinden Murat Kırkıl ise Şemsettin Kaya’yı uzun süredir tanıdığını belirterek, “Şemsettin Bey, her zaman bizleri ziyaret eder. Eğlencelerimize katılır. Bizim için elinden gelen yardımı esirgemez, her zaman yanımızda görüyoruz. Diğer değerli insanları da yanımızda görmekten istiyoruz. Katkılarından dolayı Şemsettin abimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Ayrıca, esnaflık yapan Hasan Bülbül de "Bizler de esnaf olarak elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz ve vatandaşların da duyarlı olmasını istiyoruz. Hem çevre temizliğinden dolayı hem de özürlü kardeşlerimize araç alınıyor. Böyle bir kampanyada öncülük eden herkesten Allah razı olsun diyorum." duasında bulundu.İLGİLİ HABERLER

Tarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması
SIRADAKİ HABER