HaberlerGündem3 kişinin öldüğü silahlı kavganın gürüntüleri ortaya çıktı

3 kişinin öldüğü silahlı kavganın gürüntüleri ortaya çıktı

Adana'da çocukların kaz tartışmasından çıktığı öne sürülen ve 3 kişinin öldüğü 2 kişinin de yaralandığı silahlı kavganın görüntüleri ortaya çıktı.

3 kişinin öldüğü silahlı kavganın gürüntüleri ortaya çıktı
Adana'da çocukların kaz tartışmasından çıktığı öne sürülen ve 3 kişinin öldüğü 2 kişinin de yaralandığı silahlı kavganın görüntüleri ortaya çıktı.

Olay, merkez Seyhan ilçesi Küçükdikili Çınarlı Mahallesinde 26 Eylül Perşembe günü yaşandı. İddialara göre, Erkan Alkan'ın oğlu, 2.5 yaşındaki C.A., komşuları Kadir Örgen'in kapısına taşla vurunca, bahçedeki kazlar ürktü. Ev sahibi 38 yaşındaki Sevcan Kara, küçük çocuğun ailesine tepki gösterdi. Tartışma kısa sürede silahlı çatışmaya döndü. Olayda, Kadir Örgen (27), Metin Batir (30) ile Yüksel Yeter (22) tabancayla vurularak öldürüldü, Orhan Batir ile Turan Batir ise yaralandı.

Emniyet Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ekipleri, olayla ilgili yaptığı araştırmada, Kadir Örgen'in evinin güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. Çatışma anını kaydeden kamera görüntülerine göre polis olaya karışan Sevcan Kara, Nuri Örgen (30), Şehmuz Pertevsiz (27), M.Ö. (15), Enis Batir (23), Zabit Alkan (24) ve Mahmut Batir'i (33) gözaltına alındı.

Bu arada, güvenlik kamerası görüntülerinde ise olayın ardından siyah bir otomobilin evin önüne geldiği içinden inenlerin ardından bir süre sonra kırmızı bir otomobilin buraya geldiği görülüyor. Daha sonra taraflar birbirlerine kalas ve sopalarla saldırıyor. Silah çeken bir kişi diğerlerince etkisiz hale getiriliyor ancak daha sonra olay büyüyor.

İLGİLİ HABERLER

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldıDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldı
SIRADAKİ HABER