HaberlerGündem3 ilde tapuda rüşvet operasyonu: 25 tutuklama

3 ilde tapuda rüşvet operasyonu: 25 tutuklama

İstanbul merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 39 şüpheliden 25'i tutuklandı.

3 ilde tapuda rüşvet operasyonu: 25 tutuklama

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, tapuda rüşvetle iş yapıldığı iddiasıyla 22 Ocak'ta İstanbul, Kayseri ve Manisa'da eş zamanlı operasyon düzenlenmişti.

Operasyonda, bazı memurların rüşvet karşılığında tapu işlemlerinin yapılması ve hızlandırılması karşılığında maddi menfaat temin ettiklerinin tespit edilmesi üzerine aralarında Küçükçekmece tapu Müdürlüğü'nde çalışan 11 memurun da bulunduğu 39 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüphelilerden 3'ü ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılırken,25 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 11 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER