HaberlerGündem2021 Hatıra Para Programı belli oldu

2021 Hatıra Para Programı belli oldu

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından üretilen Hatıra Paralar iki yıl süreyle tedavülde kalacak.

2021 Hatıra Para Programı belli oldu

1264 Sayılı Madeni Ufaklık ve Hatıra Para Bastırılması Hakkında Kanun'un 1. maddesi uyarınca; milli ve milletlerarası önemli tarihi, bilimsel, kültürel ve sanat olayları ile anmaya değer diğer olay ve günleri belirtmek ve muhtelif alanlarda ün yapmış kişileri anmak amacıyla madeni hatıra para çıkarılıyor.

Hatıra para çıkartılması görevi 234 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştiriliyor.

Basımı yapılacak hatıra paralar, yılda bir kez toplanan Karar Kurulu tarafından belirleniyor ve yıllık hatıra para basım programı oluşturuluyor.

Bu kapsamda 2021 Hatıra Para Programı da belli oldu.

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından üretilen Hatıra Paralar iki yıl süreyle tedavülde kalacak.

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin de sosyal medya hesabından 2021 Hatıra Para Programı'nda tedavüle sokulacak paralar hakkında bilgilendirmede bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de silahlı saldırı: Bir ölü 2 yaralıMardin’de silahlı saldırı: Bir ölü 2 yaralıKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan Midyat’ta ziyaretlerde bulunduKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan Midyat’ta ziyaretlerde bulunduİki şehidin annesi Meryem nine vefat ettiİki şehidin annesi Meryem nine vefat ettiBitlis'in bazı köy ve mezralarında ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldıBitlis'in bazı köy ve mezralarında ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldıŞırnak’ta FETÖ operasyonu: 8 gözaltıŞırnak’ta FETÖ operasyonu: 8 gözaltı
SIRADAKİ HABER