HaberlerGündem2. Halk Elinde Akkaraman Koyunu Islah Projesi Tanıtıldı

2. Halk Elinde Akkaraman Koyunu Islah Projesi Tanıtıldı

Çorum Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından koyun keçi yetiştiricilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

2. Halk Elinde Akkaraman Koyunu Islah Projesi Tanıtıldı
Çorum Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından koyun keçi yetiştiricilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantıda 2. Halk Elinde Akkaraman Koyunu Islah projesi üreticilere tanıtıldı. Toplantıya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Elfaz Ermiş, Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Şevket Avcı, proje lideri Enin Unay katıldı.

Lalahan Hayvancılık Araştırma Enstitüsü’nden proje lideri Engin Unay, merkez ve ilçelerle köylerden saha çalışmaları sonucu uygun görülen üyelere proje hakkında bilgi verirken, birlik başkanı Şevket Avcı’da üyelerle sözleşme imzaladı.

Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Şevket Avcı, amaçlarının hayvan üreticilerinin ellerindeki hayvanları daha iyi ıslah etmek olduğunu, birliğinde bu amaçla kurulduğunu vurgulayarak, “Halkımızın elindeki hayvanları ne kadar bilinçli şekilde ıslah edebilirsek ülkemiz ve Çorum ekonomisine o kadar büyük katkı sunacağız” dedi.

Projede devletin üreticilere vereceği desteğin yanı sıra halk elindeki Akkaraman koyunu ırkının korunması, gelişmesi ve verimin artmasına önemli bir katkı sağlayacağını dile getiren Avcı, bu sayede üreticilerin gelir seviyelerinin de artacağını ifade etti.

Kaba yem üretiminde samandan vazgeçilerek yonca, korunga, fiğ gibi yem bitkilerinin ekimine ağırlık verilmesini kaydeden Avcı, bu konuda devlet teşviği verilmesini istedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile koordineli bir çalışma yaptıklarını vurgulayan Avcı, birlik olarak yaptıkları tüm çalışmalar da kendilerine destek olan İl Müdürü Erkan Elfaz Ermiş, proje lideri Engin Unay ve müdürlük yetkililerine de teşekkür etti.

İLGİLİ HABERLER

Tarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması
SIRADAKİ HABER