HaberlerGündem2 bin Ezidi, Mardin otogarına yerleştirilecek

2 bin Ezidi, Mardin otogarına yerleştirilecek

Mardin Büyükşehir ve Artuklu Belediyesi, radikal selefi örgüt IŞİD'in saldırıları sonucu göç eden 2 bin Ezidi'yi Mardin otogarına yerleştirmek için hazırlıklara başladı.

2 bin Ezidi, Mardin otogarına yerleştirilecek
Mardin Büyükşehir ve Artuklu Belediyesi, radikal selefi örgüt IŞİD'in saldırıları sonucu göç eden 2 bin Ezidi'yi Mardin otogarına yerleştirmek için hazırlıklara başladı.

Son günlerde artan Ezidi göçü üzerine Mardin Büyükşehir ve Artuklu Belediyesi iş birliğinde, Mardin’e gelecek yaklaşık 2 bin Ezidi'nin Mardin merkez Artuklu ilçesinde bulunan otogara yerleştirileceği açıklandı. Büyükşehir ve Artuklu belediyeleri, Ezidiler için otogar alanını düzenlemeye koyduklarını ve tüm ihtiyaçların karşılanacağını belirtti.

Mardin Büyükşehir ve Artuklu Belediyesi bünyesinde çalışan ekipler, henüz tamamlanmayan ve hizmete girmeyen otogar içinde ve bahçesinde, temizleme çalışması başlattı. Belediye ekipleri otogarın su, elektrik ve çevre düzenlemesini tamamladıktan sonra, en az 2 bine yakın Ezidi'yi otogara yerleştirecek.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Emin Dal ve Artuklu Belediyesi Eş Başkan Yardımcısı Mehmet Hadi Baran, otogar alanında yapılan düzenlemeyi yerinde denetledi. Dal ve Baran, belediye işçileriyle birlikte çalışmalarda da yer alarak, otogar alanının hazırlanması için çalışmalarını sürdürüyor. Ezidilerin bugün akşam veya yarın yerleştirilmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye genelinde aranan bin 964 kişi yakalandıTürkiye genelinde aranan bin 964 kişi yakalandıEv eşyası almak isterken hem mobilyadan hem de paralarından oldularEv eşyası almak isterken hem mobilyadan hem de paralarından oldularDava Arkadaşlarının dilinden Molla Muhammed Said Varol: Güzel ahlakıyla gönülleri fetheden biriydiDava Arkadaşlarının dilinden Molla Muhammed Said Varol: Güzel ahlakıyla gönülleri fetheden biriydiKuraklıktan etkilenen çiftçinin kredi borçları ertelenecekKuraklıktan etkilenen çiftçinin kredi borçları ertelenecek​Artan yem fiyatlarına isyan eden besiciler: Hayvanlarımızı satacağız​Artan yem fiyatlarına isyan eden besiciler: Hayvanlarımızı satacağız
SIRADAKİ HABER