HaberlerGündem146 ilaçlama personeli tekrardan işbaşı yaptı

146 ilaçlama personeli tekrardan işbaşı yaptı

​Havaların ısınmasıyla birlikte ilaçlama çalışmalarına başlayacak olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl ilaçlama biriminde geçici işçi statüsünde çalışan ve iş akitlerinin dolmasıyla çıkışları yapılan 146 personel tekrardan işbaşı yaptı.

146 ilaçlama personeli tekrardan işbaşı yaptı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığını tehdit eden ve belirli hastalıkların önüne geçmek amacıyla sivrisinek, karasinek, yakarca (tatarcık), kene vb vektör taşıyıcı ile akrep gibi zararlıların popülasyonlarına karşı 17 ilçede gerçekleştireceği ilaçlama çalışmalarının planlamasına başladı.

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’nın kent genelinde yürüteceği ilaçlama çalışmaları kapsamında Veteriner İşleri ve Halk Sağlığı Şube Müdürlüğü İlaçlama Birimi’nde 9,5 aylık süreyle geçici işçi statüsünde çalışmakta iken 31 Aralık 2020 ve 31 Ocak tarihinde çıkışları verilen 146 personel dün itibariyle yeniden işbaşı yaptı.

146 personel Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin 17 ilçenin tüm mahallelerinde zararlı vektörlere karşı yürüteceği ilaçlama çalışmalarında görev alacak.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER