HaberlerGündem14 yaşındaki çocuk hafızlık yarışmasında Türkiye birincisi oldu

14 yaşındaki çocuk hafızlık yarışmasında Türkiye birincisi oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kur’an kursu ve hafızlık eğitim alan öğrenciler arasında yapılan hafızlık yarışmasının Türkiye finali gerçekleştirildi.

14 yaşındaki çocuk hafızlık yarışmasında Türkiye birincisi oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl Türkiye genelinde Kur'an kursları arası düzenlenen Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nın Türkiye finali yapıldı.

Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen Türkiye finalinde, bölgelerinde birinci olan hafızlar Türkiye birinciliği için ter döktü.

Komisyon üyelerinin değerlendirmesi sonucunda, yarışmaya Güneydoğu Anadolu Bölgesi birincisi olarak katılan Gaziantep Hoşgör Fatih Kur’an Kursu öğrencisi Hafız İshak Mermer birinci oldu.

Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, yarışmada birinci olan Mermer ve Gaziantep Hoşgör Fatih Kur’an Kursu yetkililerini makamında kabul etti.

İshak Mermer ile bir sohbet eden Hazırlar, gösterdiği üstün gayretle Türkiye birincisi olmayı başaran hafız Mermer’i, hocalarını ve ailesini tebrik etti.

Hazırlar, “Böyle güzel hafızlarımızı yetiştirerek bu güzel heyecanı yaşamamıza vesile olan kurs hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Büyük gayret göstererek bu başarıya imza atan hafızımızın çok daha güzel başarılar elde edeceğine inanıyorum.” dedi.

İshak Mermer’in ailesini de telefonla arayarak tebrik eden Hazırlar, Hafız Mermer’e hediye takdiminde bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER