HaberlerGündem14 Şehirde Hediye Karavanı Yollarda Kampanyası'nın son durağı Diyarbakır oldu

14 Şehirde Hediye Karavanı Yollarda Kampanyası'nın son durağı Diyarbakır oldu

​Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı ortaklığıyla organize edilen 14 Şehirde Hediye Karavanı Yollarda Kampanyası kapsamında Diyarbakır'da program düzenlendi.

14 Şehirde Hediye Karavanı Yollarda Kampanyası'nın son durağı Diyarbakır oldu

Merkez Yenişehir ilçesi Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen programa katılan Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu, programda çocuklara hediyelerini verdi.

Programda konuşan Karaloğlu, "Çocuk oyunları ve spor kulpleri federasyonuyla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı ortaklığıyla organize edilen doğu ve güneydoğuda 14 vilayetimizi kapsayan güzel bir hediye kervanının son durağı olan Diyarbakır'dayız. Diyarbakır, 18 yaş altı 685 bin nüfusu ile yaklaşık yüzde 39'unun genç ve çocuk olduğu Türkiye'de genç ve çocuk nufusunun en yoğun olduğu illerden birtanesi." dedi.

Geleneksel oyunların çocuklara öğretilmemesinin eksiklik olduğunu belirten Karaloğlu, "Bugün Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu'nun bakanlığımızla yapmış olduğu işbirliğiyle kervanımıza hediyeler getirdi. Aslında geleneksel oyunlarımız, dijital oyunlarla rekabet halindedir ve maalesef geleneksel oyunlarımızı çocuklarımıza öğretemiyoruz. Onları hem unutturmamak hem de yeni yavrularımıza geleneksel oyunlarımızı aktarabilmek için dokuz taş ve mangala gibi oyun setlerimizi onlara hediye etmiş olacağız." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Kar temizlerken çatıda mahsur kalan kişi düşmekten kurtarıldıKar temizlerken çatıda mahsur kalan kişi düşmekten kurtarıldı​İBB Metrobüs seferlerinde ve otobüs tabelalarında güncelleme yapacak​İBB Metrobüs seferlerinde ve otobüs tabelalarında güncelleme yapacakBATÜ öğrencisi Polonya’da şampiyon olduBATÜ öğrencisi Polonya’da şampiyon olduSibirya soğuklarında hareket halindeki araçlar dondu, ısınmak için zorlanan araç alev aldıSibirya soğuklarında hareket halindeki araçlar dondu, ısınmak için zorlanan araç alev aldıAdıyaman'da kapalı köy ve mezra yollarını açma çalışmaları devam ediyorAdıyaman'da kapalı köy ve mezra yollarını açma çalışmaları devam ediyor
SIRADAKİ HABER