HaberlerGündem106 düzensiz göçmen kurtarıldı

106 düzensiz göçmen kurtarıldı

​Sahil Güvenlik Komutanlığı, İzmir ve Mersin'de farklı tarihlerde yapılan 3 ayrı çalışmada toplamında 106 düzensiz göçmenin kurtarıldığını, 2 göçmen kaçakçısının ise yakalandığını açıkladı.

106 düzensiz göçmen kurtarıldı

İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında 11 Mart'a gelen yardım talebi üzerine görevlendirilen Sahil Güvenlik Botu, ağır hava şartları nedeniyle sürüklenen içerisinde düzensiz göçmenlerin olduğu lastik bottaki 34 düzensiz göçmeni kurtardı.

Mersin'in Anamur ilçesi açıklarında fiber tekne içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisinin alınması üzerine bölgeye Sahil Güvenlik Botu görevlendirildi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sahil Güvenlik Botu ile ortak yapılan çalışmada 21 düzensiz göçmen yakalandığı ifade edildi.

Çeşme ilçesi Alaçatı açıklarında İl Jandarma Komutanlığı ve İzmir MİT Bölge Başkanlığı ile ortak takip edilen yelkenli tekne, görevlendirilen Sahil Güvenlik Botu tarafından İtalya rotası üzerinde hareket halinde iken durdurularak içerisindeki 51 düzensiz göçmen ve 2 göçmen kaçakçısı yakalandığı kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER