HaberlerGündem1 terörist teslim oldu

1 terörist teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütü mensubu bir teröristin teslim olduğunu bildirdi.

1 terörist teslim oldu
Genelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütü mensubu bir teröristin teslim olduğunu bildirdi.

Genelkurmay'dan yapılan açıklamada, "Türkiye-Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 2'nci Hudut Alay Komutanlığı (Narlıca/ Hatay) Kıyıgören, Hacıpaşa ve Ziyaret Hudut Karakol Komutanlıkları sorumluluk sahasında, hudut devriye faaliyeti icra eden mobil yol kontrol unsurları tarafından, Asi Nehri üzerinde ve yakın civarında, yasa dışı geçiş ve kaçakçık faaliyetinde kullanılan 500 metre uzunluğunda boru ve 24 adet sal tespit edilmiştir. Bulunan söz konusu 500 metre boru ile 24 adet sal Altınözü Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı ile tutanak tutularak olay yerinde kullanılmaz hale getirilmiştir." denildi.

    Diğer harekât eğitim faaliyetleri kapsamında planlı seyir faaliyeti olmadığının belirtildiği açıklamada, "8 adet F-16 ile Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu icra edilmiştir. 3 adet bot ile Türkiye-Suriye deniz hududunda karakol görevi icra edilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

İLGİLİ HABERLER

Malatya'da çeşitli suçlardan 4 kişi tutuklandıMalatya'da çeşitli suçlardan 4 kişi tutuklandıMardin’de bir PKK mensubu daha teslim olduMardin’de bir PKK mensubu daha teslim olduGöktaş: "Artık hep yerlerde sürünmelidir ABD askeri!"Göktaş: "Artık hep yerlerde sürünmelidir ABD askeri!"İstanbul'da barajlardaki su seviyesi yükseliyorİstanbul'da barajlardaki su seviyesi yükseliyorYetimler Vakfı, 2020 yılı faaliyet raporunu açıkladıYetimler Vakfı, 2020 yılı faaliyet raporunu açıkladı
SIRADAKİ HABER