HaberlerGündemYolsuzluğu soruşturan polislere yeni operasyon

Yolsuzluğu soruşturan polislere yeni operasyon

Türkiye'yi sarsan yolsuzluk soruşturmasını yürüten emniyet mensuplarına yönelik yeni bir operasyon yapıldı. Gözaltına alınacaklar arasında olduğu belirtilen ve bağımsız milletvekili adayı olan Nazmi Ardıç, "Süreç adaylığımla ilgili. Çünkü 1,5 yıl beklediler. Aday olduktan sonra, bir dernek kurduktan sonra harekete geçtiler." dedi.

Yolsuzluğu soruşturan polislere yeni operasyon

İstanbul merkezli operasyonun, organize ve istihbarat şubede görevli emniyet mensuplarına yönelik olduğu belirtildi. Gözaltına alınanlar arasında İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı'nın da bulunduğu, eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç'ın da isminin geçtiği öğrenildi. Nazmi Ardıç, 7 Haziran seçimlerinde bağımsız milletvekili adayı olmuştu.

Konuyla ilgili Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) konuşan Nazmi Ardıç, "Şu ana kadar beni arayan kimse olmadı ama muhtemelen geleceklerdir. Çünkü benim personelimi alıyorlar." diye konuştu. "Adaylık süreci ile ilgili olabilir mi?" sorusuna Ardıç, "Bence ilgili. Çünkü 1,5 yıl beklediler. Aday olduktan sonra, bir dernek kurduktan sonra harekete geçtiler. Mahir Bey'in de alındığını duydum." diye cevap verdi. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Tarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması
SIRADAKİ HABER