HaberlerGündemYeniden yargılanan Balyoz sanıklarının tamamı beraat etti

Yeniden yargılanan Balyoz sanıklarının tamamı beraat etti

Balyoz darbe planıyla ilgili açılan ve Yargıtay tarafından cezaları onanan 236 sanığın yeniden yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, 'yüklenen suçu işledikleri sabit olmadığı' iddiasıyla sanıkların tamamının beraatine karar verdi.

Yeniden yargılanan Balyoz sanıklarının tamamı beraat etti

İstanbul Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi; Çetin Doğan, Halil İbrahim Fırtına, Özden Örnek, Engin Alan ve Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu tüm sanıklar hakkında verilen ceza kararının iptaline hükmetti. Sanık Murat Özenalp hakkında İstanbul 10 Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen mahkumiyet hükmünün iptaline karar verildi.

'Yüklenen suçu işledikleri sabit olmadığı' iddiasıyla tüm sanıklar hakkında beraat kararı veren mahkeme ayrıca, dijital verilerin sahte olduğu iddiasıyla bu verileri delil olarak sunan kişilerin bulunması için suç duyusunda bulunulmasına hükmetti.

Bu arada, kararın açıklanması ile birlikte duruşmanın yapıldığı konferans salonunda büyük alkış sesleri yükseldi. Duruşmaya izleyici olarak katılan sanık yakınları, alkışlarla birlikte sanıklar lehine slogan attı. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER