HaberlerGündemYeni doğan puma yavrularına anketle isim aranıyor

Yeni doğan puma yavrularına anketle isim aranıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi’nde dünyaya gelen 2 puma yavrusuna, internet üzerinden yapılacak anketle isim aranıyor.    173 türde 2 bin 500’ün üzerinde hayvana ev sahipliği yapan...

Yeni doğan puma yavrularına anketle isim aranıyor
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi’nde dünyaya gelen 2 puma yavrusuna, internet üzerinden yapılacak anketle isim aranıyor.

    173 türde 2 bin 500’ün üzerinde hayvana ev sahipliği yapan Kayseri Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi’nin 2 yeni sakini doğdu. Yavru pumalar, bugün basına gösterildi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri A.Ş. Genel Müdürü Ali Üstünel, hayvanat bahçesinin kısa süre önce açılmasına rağmen hayvanların üreme eğilimi göstermesinin kendilerini sevindirdiğini söyledi. Daha önce aslan ve kaplan gibi yırtıcı hayvanlarda 1 yıl içinde yavru edindiklerini belirten Üstünel, "Yaklaşık 70 gün önce de puma yavrularının sevincini yaşadık. Yavrular artık görücüye çıkmaya hazır. Hafta sonu itibariyle ziyaretçiler de görebilecek." dedi. Üstünel, Güney Amerika menşeli ve dünyada 50 bin kadar olduğunu bilinen pumaların neslinin tükenmekte olan hayvanlar kategorisinde sayılabileceğini kaydetti.

    Hayvanat Bahçesi Müdürü İsmail Tamokur da, pumalara bugüne kadar annelerinin yanında baktıklarını söyledi. Yavruların ilk aşılarını yaptıklarını belirten Tamokur, "Hayvanat bahçemizin yeni sakinleri çok sevimli ve sağlıkları yerinde." dedi. Yavrulara verilecek ismi ise anketle belirleyeceklerini ifade eden Tamokur, "Daha önce aslan ve kaplan yavrularında olduğu gibi www.sporaskayseri.com internet sitesinde duyuracağımız yarışmayla en çok tıklanan isim yavrulara konulacak." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER