HaberlerGündemYaylalardan dönen sürü sahipleri, hayvanlarıyla birlikte mahsur kaldı

Yaylalardan dönen sürü sahipleri, hayvanlarıyla birlikte mahsur kaldı

Muş merkeze bağlı Üçevler bölgesindeki yaylalardan dönen sürü sahipleri, hayvanlarıyla birlikte karda mahsur kaldı. İl Özel İdaresi ekipleri, 13 vatandaş ve 700 hayvanı 3 saat sonra kurtarabildi.Muş Merkeze bağlı, Üçevler bölgesindeki...

Yaylalardan dönen sürü sahipleri, hayvanlarıyla birlikte mahsur kaldı
Muş merkeze bağlı Üçevler bölgesindeki yaylalardan dönen sürü sahipleri, hayvanlarıyla birlikte karda mahsur kaldı. İl Özel İdaresi ekipleri, 13 vatandaş ve 700 hayvanı 3 saat sonra kurtarabildi.

Muş Merkeze bağlı, Üçevler bölgesindeki yaylalardan dönen sürü sahipler, hayvanlarıyla birlikte karda mahsur kaldı. Üçevler ve Arıköy yaylalarından şehir merkezine gelen vatandaşlar, hayvanlarla birlikte tipi ve kar yağışının yoğun olduğu Çavuştepe mevkinde mahsur kaldı. Kendi imkanlarıyla yola devam edemeyen sürü sahipleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'ni arayarak yardım istedi. İhbar üzerine bölgeye gönderilen iş makineleri, yaklaşık 3 saatlik çalışmanın ardından vatandaşlara ulaştı. Yol açma çalışmalarının ardından mahsur kalan vatandaşlar ve hayvanlar kurtarılarak il merkezine ulaştırıldı.

Kar yağışı ve tipiye hazırlıksız yakalandıklarını belirten sürü sahiplerinden Hayrettin Toktaş, “Yolda kaldık, ekipler şu anda bize ulaştı ve yolumuzu açtı. Bizde yola devam ediyoruz. Sabah saat 6’dan beri yoldayız ve şuanda saatin kaç olduğunu bile bilmiyoruz.” dedi.

İl Özel İdaresi ekiplerinin hemen bölgeye intikal ederek yol açma çalışması yaptığını ve mahsur kalan vatandaşlarla hayvanları kurtardığını ifade eden Üçevler Köy Muhtarı Aydın Subaşı da; "Burada yaklaşık 700 hayvan var. Kar yağışından dolayı mahsur kaldılar. Gelip kurtardılar.” ifadelerini kullandı.

13 vatandaş ve 700 hayvanın mahsur kaldığı bölgede yapılan yol çalışmalarına katılan Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, “Üçevler bölgesinden 700 civarında hayvanın mahsur kaldığı ihbarını aldık. Özellikle Çavuştepe mevkinde karın geçit vermediği yönünde ihbar geldi. Bizde iş makinelerimizi bölgeye yönlendirdik ve 5-6 tane sürüyü ve sahiplerini Çavuştepe'de kurtardık.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER