HaberlerGündemYağmurun yağmasını AK Parti'ye bağladı, aday yapılmayınca partiyi topa tuttu

Yağmurun yağmasını AK Parti'ye bağladı, aday yapılmayınca partiyi topa tuttu

Şanlıurfa’dan AK Parti aday adayı olan ve çıktığı yerel bir televizyon programında yağmurun yağmasını dahi AK Parti'ye bağlayan işadamı Mustafa Göktaş, listeye giremeyince partisinden istifa etti. Bağımsız aday olan Göktaş, yine çıktığı televizyon programında AK Parti'ye ağır eleştirilerde bulundu. Sorular karşısında Göktaş, “AKP’yi sormayın, AKP’yi sildim, benim için bitti.” diyerek partinin ismine bile tahammül edemedi.

Yağmurun yağmasını AK Parti'ye bağladı, aday yapılmayınca partiyi topa tuttu

'ALLAH İMKAN VERMİŞ NE BEN, NE SEN DURDURABİLİRSİN' DEMİŞTİ

AK Parti’den aday adayı olan işadamı Mustafa Göktaş, bir ay önce çıktığı yerel bir televizyon programında AK Parti’yi öve öve bitiremedi. Tehdit aldığını ileri süren Göktaş, AK Parti için şehit olmaya hazır olduğunu belirtti. Bütün Ortadoğu ülkelerinin ‘AK Parti’ dediğini dile getiren Göktaş, hızını alamayarak yağmurun yağmasını dahi AK Parti’ye bağladı. “Ecevit, Demirel, Çiller döneminde kuraklık vardı. Şimdi 24 saat yağmur yağıyor. Niye? AK Parti’nin yüzü cennet ferah. Ferah refah… Bu iktidarın yüzünde hayır, bereket var. Hangi devlete gidersen AK Parti diyor. Allah imkan vermiş ne ben, ne sen durdurabilirsin. Bu sefer 400 milletvekili götürecek.” diyen Göktaş dün açıklanan aday listesine giremeyince partisinden istifa etti.

'DELİKANLI OLACAKSIN, YALANCI OLMAYACAKSIN'

Bağımsız adaylık için başvuran Göktaş, Ruha Tv’de Umut Deli’nin sorularını cevapladı. AK Parti’yi yerden yere vuran Göktaş, AK Parti'den ayrılıp bağımsız aday olma gerekçesini şu sözlerle ifade etti: “Yalan parti. Beni yalana koyacaklardı. Ben yalana girmek istemiyorum. Delikanlı olacaksın, yalancı olmayacaksın.”

AK Parti’de her şeyin torpile döndüğünü ileri süren Göktaş, “Beni seçsinler artık torpil yok, sınav açılacak. AK Parti’de torpil var.” diye konuştu.

Bakanın yeni uçakla Şanlıurfa’ya geldiğini halkın eski uçaklarla şehre geldiğini kaydeden Göktaş, bir bakan ile uçak yolculuğu sırasında yaşadığı diyaloğu şu sözlerle aktardı: “Bakana niye yeni uçağa bindiğini sordum, tepki gösterdi. Dedim ki efendim biz Tıku rıku uçakla geldik. Ben seçilsem yine son model uçak hava alanına inecek.”

AK Parti’nin kendisi için bittiğini ifade eden bağımsız aday Göktaş, AK Parti’nin Şanlıurfa’dan ancak 2 milletvekili çıkarabileceğini dile getirdi.

'AK PARTİ TÜKÜRDÜĞÜNÜ YALADI'

Eski Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın aday gösterilmesine atıfta bulunan Göktaş, trenden ineni tekrar bindirilmesi ile AK Parti tükürdüğünü yaladığını söyledi.

Milletvekili seçilmesi durumunda tekrar AK Parti’ye geçip geçmeyeceği sorusuna sinirlenen Göktaş, “Daha beni tanımıyor musun. Benim yanımda AK Parti, AKP partisi sıfırdır. Bitmiştir.” sözleri ile sorunun tekrarlanmamasını istedi.

Göktaş, AK Parti’nin Şanlıurfa listesini de ithal liste olarak yorumladı. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER