HaberlerGündemTürk okullarından ‘siyah-beyaz muallim’ sürprizi

Türk okullarından ‘siyah-beyaz muallim’ sürprizi

Nijerya Türk okullarında okuyan öğrencilerin "muallim" şarkısı eşliğinde yaptıkları gösteri, sanal alemde yeni yayınlanmasına rağmen şimdiden binlerce kişi tarafından izlendi. Sosyal medyada büyük ilgi gören klip, Türk okullarının...

Türk okullarından ‘siyah-beyaz muallim’ sürprizi
Nijerya Türk okullarında okuyan öğrencilerin "muallim" şarkısı eşliğinde yaptıkları gösteri, sanal alemde yeni yayınlanmasına rağmen şimdiden binlerce kişi tarafından izlendi. Sosyal medyada büyük ilgi gören klip, Türk okullarının insanlık ve dünya barışı için önemini öğretmenler gününde bir kez daha zihinlere nakşediyor.

Nijerya'daki Türk okullarında okuyan çok sayıda ülkeden siyah ve beyaz tenli öğrenci, veli, hizmetli ve Türk öğretmenlerin de içinde yer aldığı eğlenceli klipte, adeta renk cümbüşü yaşandı. Nijerya, Türkiye, Özbekistan, Moğolistan, Hindistan, Çin, Lübnan, Yemen, Filistin ve Liberyalı öğrencilerin de yer aldığı klipteki oyuncuların performansı ve neşeleri, izleyenleri tebessüm ettiriyor.

Nijerya Lagos Türk Koleji Türkçe Kulübünün düzenlediği klipte ülkede Türklerin kurduğu anaokul, ilkokul ve ortaokul öğrencileri yer aldı. Siyah-beyaz öğrencilerin el ele tutuşarak beraber halay çekmesi ise Nijerya'da adeta Anadolu rüzgarı estiriyor.

ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Duvarına kız kulesinin çizildiği sınıfta el ele tutuşanlardan okulun bahçesinde oynayanlara, panoları silen temizlik görevlilerinden, skeç gösterisi yapan öğrenci ve öğretmenlere kadar herkes “muallim” şarkısına eşlik ediyor.

Tenleri farklı olsa da Anadolu insanı gibi halay çeken ve şarkıya eşlik eden Nijerli öğretmenler ve öğrenciler izleyenlere klip boyunca tebessüm ettiriyor. Klibin sonunda ise katılımcılar "Öğretmenler gününüz kutlu olsun. Hadi Nijerya'dan güle güle." cümlesini beraber söyleyerek bütün dünyadaki öğretmenleri tebrik ediyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER