HaberlerGündemTÜBİTAK madalyalı öğrenciler Kanunu Üniversitesi’ni ziyaret etti

TÜBİTAK madalyalı öğrenciler Kanunu Üniversitesi’ni ziyaret etti

19. TÜBİTAK Matematik Bilim Olimpiyatları’nda gümüş ve bronz madalya alan Özel Burç Okulları öğrencileri Erencan Gür ile Muhammed Enes Karagöz, Kanuni Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Serindağ’ı ziyaret etti. Geleceğin bilim adamları...

TÜBİTAK madalyalı öğrenciler Kanunu Üniversitesi’ni ziyaret etti
19. TÜBİTAK Matematik Bilim Olimpiyatları’nda gümüş ve bronz madalya alan Özel Burç Okulları öğrencileri Erencan Gür ile Muhammed Enes Karagöz, Kanuni Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Serindağ’ı ziyaret etti. Geleceğin bilim adamları olan Burçlu öğrencileri makamında kabul eden Rektör Prof. Dr. Serindağ, öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti.

Türkiye genelinde toplamda 26 madalya verilen matematik olimpiyatlarında Burçlu öğrencilerin Adana’yı en iyi şekilde temsil ettiğini söyleyen Rektör Serindağ, "Olimpiyatlarda Adana’ya gümüş ve bronz olmak üzere iki ayrı madalya kazandıran Özel Burç Okulları’na ne kadar teşekkür etsek az olur. Ayrıca Adana’yı, Türkiye genelinde en iyi ve en güzel şekilde temsil eden bu öğrencilerimiz aslında gelecekteki bilim adamlarımızı temsil ediyor. Kanuni Üniversitesi olarak biz, gelecekte bilim adamı olacak bu öğrencilerimizi üniversitemizde görmek isteriz. Çünkü geleceğin bilim adamlarını yetiştirecek olmak bize ayrı bir onur ve gurur yaşatır." dedi.

OLİMPİYAT ÖĞRENCİLERİ İÇİN BİLİM MERKEZİ KURULMALI

Olimpiyat öğrencilerini yakından tanıdığını belirten Rektör Serindağ, bu gibi gelecek vadeden ve bilim adamı adayı öğrenciler için bilim merkezleri kurulması gerektiğini söyledi. Rektör Serindağ, bu merkezlerde ise geleceğin bilim adamı olacak bu öğrencilere küçük yaşlardan itibaren sahip çıkılması gerektiğinin altını çizdi. Bu arada öğrencilere tavsiyelerde bulunan Rektör Serindağ, çocukların daha üretken ve daha başarılı olabilmesi için spor yapması gerektiğini söyledi. Rektör Serindağ, "Ben hayatımın her döneminde spor yaptım ve hiçbir zaman spordan uzak kalmadım. Bütün yoğunluğuma rağmen hala maraton koşusu yapmaya devam ediyorum." diye konuştu.

Ziyaretin sonunda ise Rektör Serindağ, bilim şampiyonlarına kitap hediye etti. Ortaokula giderken bir öğretmeninin kendisine kitap hediye ettiğini ve hayatı boyunca bunu hiç unutmadığını söyleyen ve öğrenciye verilecek en güzel hediyenin kitap olduğunu vurgulayan Rektör Serindağ öğrencilere bol bol kitap okumayı tavsiye etti.

Uluslararası Bilim Olimpiyatları’nda büyük bir başarı elde ederek Adana’ya iki madalya ile dönen Burç Okulu öğrencileri TÜBİTAK tarafından düzenlenen Uluslararası Bilim Kış Olimpiyatları’na da davet edildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER