HaberlerGündemTerörist Yayla, babaevinin bahçesinde toprağa verildi

Terörist Yayla, babaevinin bahçesinde toprağa verildi

İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde Berkin Elvan soruşturmasını yürüten savcı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden ve operasyonda ölü ele geçirilen DHKP-C üyesi 2 teröristten Şafak Yayla'nın cenazesi, memleketi Giresun'da toprağa verildi. Terörist Yayla'nın köyde defnedilmesine karşı çıkan bir grup, tepki gösterdi ve cenaze evini taşladı. Defin törenine Şafak Yayla’nın, 2013 yılında canlı bomba olduğu iddiası ile tutuklanan ağabeyi Bulut Yayla da katıldı.

Terörist Yayla, babaevinin bahçesinde toprağa verildi

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN ARACI CENAZEYİ GİRESUN'A GETİRDİ
 
İstanbul'da dün annesi Aysel Yayla ve yakınları tarafından teslim alınan terörist Şafak Yayla'nın cenazesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait araç ile bugün sabah saatlerinde memleketi Giresun'un Çanakçı ilçesine bağlı Karabörk köyüne getirildi. Cenazenin getirilişi sırasında Çanakçı- Görele yolunda polis ve jandarma ekipleri yoğun güvenlik önlemi aldı. Cenazeyi taşıyan araç Çanakçı ilçe merkezinde geçerken bir grup genç tepki gösterdi. Cenaze aracı daha sonra geniş güvenlik önlemleri altında Karabörk köyüne götürüldü. Yayla’nın cenazesi önce baeevinin önüne konuldu. Bu sırada bazı yakınları gözyaşı döktü.

"TOPRAĞIMIZDA TERÖRİST İSTEMİYORUZ"

Bölgeye gelen yaklaşık 20 kişilik bir grup ise cenazenin köyde defnedilmesine karşı çıktı. Yayla ailesinin evine yürümek isteyen grubu jandarma engel oldu. ‘Toprağımızda terörist istemiyoruz’ diyen grup, jandarma barikatını aşmaya çalıştı. Jandarmanın izin vermemesi üzerini ise kısa süreli itiş kakış yaşandı. Daha sonra çevredeki patika yollardan mahalleye dağılan grup, tepkilerine devam etti. ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ şeklinde slogan atan, zaman zaman İstiklal Marşı okuyan grup, cenaze evine doğru taş attı. Şafak Yayla’nın yakınları da zaman zaman gruba tepki gösterdi.
 
CENAZE NAMAZI KILINDI BABA ŞİNASİ YAYLA HİÇ ORTALIKTA GÖRÜNMEDİ

Önce az sayıda yakının katılımı ile cenaze namazı kılındı. Ardından İstanbul’dan gelen ve yolda olan annenin gelmesinin ardından Şafak Yayla evin önündeki fındıklıkta toprağa verildi. Defin törenine Şafak Yayla’nın, 2013 yılında canlı bomba olduğu iddiası ile tutuklanan ağabeyi Bulut Yayla da katıldı. Bu arada, baba Şinasi Yayla ise cenaze işlemleri sırasında görünmedi. Alkolik olduğu iddia edilen Yayla’nın sakinleştirici ilaçlar aldığı ve evde olduğu öğrenildi. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Millî Savunma Bakanı Akar Diyarbakır ve Malatya'da bulunan Ana Jet üslerini ziyaret ettiMillî Savunma Bakanı Akar Diyarbakır ve Malatya'da bulunan Ana Jet üslerini ziyaret ettiBakan Akar'dan Yunanistan'a Navtex tepkisiBakan Akar'dan Yunanistan'a Navtex tepkisiEyyüb Peygamber Makamı Çarsısı esnafı sorunlarının çözülmesini bekliyorEyyüb Peygamber Makamı Çarsısı esnafı sorunlarının çözülmesini bekliyorÇocuklar sabırsızlıkla Yaz Kur’an Kurslarının başlamasını bekliyorÇocuklar sabırsızlıkla Yaz Kur’an Kurslarının başlamasını bekliyorMuğla'da 12 günde 48 yıldırım yangınıMuğla'da 12 günde 48 yıldırım yangını
SIRADAKİ HABER