HaberlerGündemTekin: Türkiye 8 Haziran'da büyük bir nefes alacak

Tekin: Türkiye 8 Haziran'da büyük bir nefes alacak

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) bugün 41 il ve 45 bölgede aday belirlemek için yaptığı ön seçim oylamaları devam ediyor. Oy kullanan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "İnşallah 8 Haziran’da Türkiye büyük bir nefes alacak." dedi.

Tekin: Türkiye 8 Haziran'da büyük bir nefes alacak
Ön seçim için Kadıköy Anadolu Lisesi’ne gelen Tekin, eşiyle birlikte oy kullandıktan sonra gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Tekin, ”Görüyorsunuz burada yüzbinlerce insan oy kullanıyor. Sabah gelirken radyodan dinledim. Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdarğolu ve Selahattin Demirtaş ile ilgili sarf edilen cümlelere baktığımızda işte dizayndır. Eğer bir dizayn aranacaksa merkezi sadece AKP Genel Merkezi’dir. Önümdeki süreçte hangi güçlerin milletvekili tayin edeceğini doğrusu hiç kimse bilmiyor. Yüzbinlerce üyemiz oy kullanacak ve milletvekili belirleyecek. Burada dizayn mümkün değil. AKP’de dizayn olduğunu net bir şekilde biliyoruz. 2002 yılında eski başbakanın milli görüş gömleğimi attım, Erbakan’ı sırtını hançerlediğim günleri unutmadık. Eğer bir şey aranacaksa buradan aransın.” dedi. Tüm Türkiye’ye birinci sınıf demokrasiyi taahhüt ettiklerini de belirten Gürsel Tekin, “8 Haziran’da şunu net olarak görüyoruz. Bu ön seçim vesilesiyle çok sayıda ile gittik. Milletin CHP’den çok büyük bir beklentisi vardır. İnşallah 8 Haziran’da Türkiye büyük bir nefes alacak. İşsizlik, yoksulluk ve sefalet bitecek." şeklinde konuştu. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Meteorolojiden Bitlis için fırtına ve çığ uyarısıMeteorolojiden Bitlis için fırtına ve çığ uyarısıAnkara Valiliğinden vatandaşlara "buzlanma ve don" uyarısıAnkara Valiliğinden vatandaşlara "buzlanma ve don" uyarısıÇöken binanın altında kalan kadın hayatını kaybettiÇöken binanın altında kalan kadın hayatını kaybettiMARSU’dan, birer gün arayla aynı aboneye iki fatura haberine ilişkin açıklamaMARSU’dan, birer gün arayla aynı aboneye iki fatura haberine ilişkin açıklamaÇöken binanın altında kalan anne ve 3 çocuğu yaralandıÇöken binanın altında kalan anne ve 3 çocuğu yaralandı
SIRADAKİ HABER