HaberlerGündemSüleymaniye Camii avlusundaki 'kafe-kondu' kaldırıldı

Süleymaniye Camii avlusundaki 'kafe-kondu' kaldırıldı

Türkiye’nin en önemli kültür miraslarından Süleymaniye Camii’nde işletildiği iddia edilen kaçak kafe kaldırıldı. Haliç'e bakan şantiye alanındaki kafenin kaldırılmasıyla bölge yerli ve yabancı ziyaretçilere açıldı.Gürsoy İnşaat'ın...

Süleymaniye Camii avlusundaki 'kafe-kondu' kaldırıldı
Türkiye’nin en önemli kültür miraslarından Süleymaniye Camii’nde işletildiği iddia edilen kaçak kafe kaldırıldı. Haliç'e bakan şantiye alanındaki kafenin kaldırılmasıyla bölge yerli ve yabancı ziyaretçilere açıldı.

Gürsoy İnşaat'ın restorasyon çalışmaları sebebiyle kapattığı seyir terası bölümünde kurulan kafe, kamuoyunda oluşan tepkiler sonucunda kaldırıldı. Camiye gelen ziyaretçiler, uzunca bir süreden beri mahrum kaldıkları terasın keyfini doya doya çıkartmaya başladı.

Süleymaniye Camii'nin restorasyonu için 2007 yılında işe başlayan Gürsoy İnşaat, çalışmaları 2013'te sona erdirdi. Ancak cami avlusunun Haliç'e bakan seyir terasını da içine alan avlusunun üçte birlik kısmına kurulan şantiye bir türlü kaldırılmamış, şantiyenin içindeki kafede ise sadece siyaset, bürokrasi ve iş dünyasının önemli simalarının ağırlandığı ortaya çıkmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER