HaberlerGündemSuçüstü yakalanan telefon dolandırıcıları, 'kandırıldık' dedi

Suçüstü yakalanan telefon dolandırıcıları, 'kandırıldık' dedi

Sakarya'da telefonla aradıkları kişiye kendilerini savcı ve polis olarak tanıtıp dolandırıcılık yaptıkları öne sürülen 2 şüpheli, altın ve paraların olduğu poşeti alırken suçüstü yakalandı. Dolandırıcılar, 'kimseyi dolandırmadık....

Suçüstü yakalanan telefon dolandırıcıları, 'kandırıldık' dedi
Sakarya'da telefonla aradıkları kişiye kendilerini savcı ve polis olarak tanıtıp dolandırıcılık yaptıkları öne sürülen 2 şüpheli, altın ve paraların olduğu poşeti alırken suçüstü yakalandı. Dolandırıcılar, 'kimseyi dolandırmadık. Kandırıldık" dedi.
Erenler ilçesi Dilmen Mahallesi'nde yaşayan N.M.K'yı telefonla arayan şüpheliler, kendilerini savcı ve polis olarak tanıttı. Dolandırıcılar, N.M.K'ya kimlik bilgilerinin terör örgütünün eline geçtiğini, örgütün kendisinin ismini kullanarak kredi çektiğini, şahısların yakalanması için bankalarda ne kadar parası varsa çekmesini ve bütün paralar ile altınları bir poşete koyarak gelecek olan görevlilere vermesini söyledi.
Müştekinin şikayeti üzerine polis harekete geçti. Yapılan plan doğrultusunda müşteki, kendisinden istenen para ve altınların bulunduğu poşeti, dolandırıcıların mahallede belirlediği park halindeki bir aracın altına koydu. Polis ise poşetin konduğu aracın yakınında pusuya yattı. Bir süre sonra iki dolandırıcı, aracın altındaki poşeti almaya geldi. Poşeti alan E.A. ve M.A. suçüstü yakalandı.
Gözaltına alınan iki şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheliler, adliyeye çıkartılışları sırasında gazetecilerin 'neden yaptınız?' sorusuna "kimseyi dolandırmadık. Kandırıldık" diye cevap verdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER