HaberlerGündemSırp taraftarın katil zanlısı: Bıçağı salladığım kişi uzun boylu ve sarışındı

Sırp taraftarın katil zanlısı: Bıçağı salladığım kişi uzun boylu ve sarışındı

Galatasaray Liv Hospital ile Kızılyıldız Basketbol takımları arasında oynanan maçta Sırp taraftar Marko Ivkovic'in öldürülmesi olayına ilişkin tutuklanan Kadri A., ifadesinde “Ölen şahsın fiziksel özellikleri farklıydı. Ölen kişiyi...

Sırp taraftarın katil zanlısı: Bıçağı salladığım kişi uzun boylu ve sarışındı
Galatasaray Liv Hospital ile Kızılyıldız Basketbol takımları arasında oynanan maçta Sırp taraftar Marko Ivkovic'in öldürülmesi olayına ilişkin tutuklanan Kadri A., ifadesinde “Ölen şahsın fiziksel özellikleri farklıydı. Ölen kişiyi ben bıçaklamadım.” dedi.

Gözaltına alındıktan sonra tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilen Kadri A., suçlamayı kabul etmedi. Kari A., ifadesinde, Galatasaray-Kızılyıldız basketbol karşılaşmasının olacağı yere yakın bir mahallede mangal yaptığını, bu sırada Sırp taraftarların Galatasaraylılara saldırdığını anlattı. Kadri A., ifadesinde şunları söyledi: ''Bu olaylar üzerine bir anda bende hareketlendim. Farkında olmadan bıçağı elime almışım, biz de taşla sopalarla karşılık verdik. Bu sırada burnuma tekme veya yumruk gibi bir darbe aldım. Ben elimdeki bıçağı bacağa doğru salladım ancak isabet ettiremedim. Bana vuran şahıs daha sarışın ve daha uzun boyluydu. Ölen ahsın fiziksel özellikleri daha farklıydı. Ölen kişiyi ben bıçaklamadım. Suçlamayı kabul etmiyorum.”

Ancak hakim, Kadri A.'nın üzerine atılı ‘kasten öldürme’ suçunun niteliği, tanık anlatımları, delillerin tam toplanmamış olması, şüphelinin kaçma ihtimalinin bulunması ve adli kontrol tedbirlerinin yetersiz kalmasını göz önüne alarak, tutuklanmasına karar verdi. Hakim ayrıca, dosya kapsamında toplanan deliller, mevcut delil durumu ve adli kontrol tedbirlerinin uygulanması koşullarının oluşmadığına kanaat vererek, 6 kişinin adli kontrol tedbiri uygulanmadan serbest bırakılmasına hükmetti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER