HaberlerGündemSGK Başkanlığı'ndan 'Medula' açıklaması

SGK Başkanlığı'ndan 'Medula' açıklaması

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı, 'Medula Provizyon Sistemi'nde yaşanan sıkıntı üzerine, SGK Bilgi Sistem altyapısı ve uygulamalarının hizmet vermeye devam ettiğini bildirdi.Bugün son işlem günü olan e-bildirge uygulamasına olan...

SGK Başkanlığı'ndan 'Medula' açıklaması
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı, 'Medula Provizyon Sistemi'nde yaşanan sıkıntı üzerine, SGK Bilgi Sistem altyapısı ve uygulamalarının hizmet vermeye devam ettiğini bildirdi.

Bugün son işlem günü olan e-bildirge uygulamasına olan aşırı talepten dolayı kısmi bir aksaklık yaşandığını belirten SGK’nın yazılı açıklamasında, "1 Ekim 2014 tarihinden itibaren vatandaşlarımızın sigorta borçlarına ilişkin yapılandırma başvuruları alınmaya başlanmış ve başvurular SGK sistemine normalin çok üzerinde yük getirmiştir. Borç yapılandırma uygulamalarının getirdiği yükün yanı sıra, vatandaşlarımızın son başvuru gününde yoğun işlem yapmaları sonucunda sisteme aşırı yüklenme gözlemlenmektedir." denildi.

'MEDULA UYGULAMASI HİÇBİR ZAMAN YÜZDE 100 HİZMET VEREMEZ DURUMA GELMEMİŞTİR'

SGK Başkanlığı, "77 milyon vatandaşımıza sağlık alanında hizmet eden Medula uygulaması hiçbir zaman yüzde 100 hizmet veremez duruma gelmemiştir. Medula aşırı yüklenmeden dolayı hizmet sınır limitlerine ulaşmış, bu limitin üzerinde kalan kesim için kısmi ve geçici olarak hizmet sağlanamamıştır. 420'den fazla uygulamaya sahip kurumumuzun en öncelikli uygulaması Medula’dır. Sistemde yoğunluk yaşandığında sistem kaynaklarının tümü Medula uygulamasının hizmetine tahsis edilmektedir." bilgisini verdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER