HaberlerGündemSEU Rektörü Doğan: Hayatta mutlu olmanız için başarılı olacağınız mesleği seçin

SEU Rektörü Doğan: Hayatta mutlu olmanız için başarılı olacağınız mesleği seçin

Selahaddin Eyyubi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Doğan, hedefi olan ve çalışmaktan zevk alan öğrencilerin mutlaka hayalini kurduğu bölümü kazanacağını söyledi. Rektör Doğan, "Hayatta mutlu olmanız için başarılı olacağınız...

SEU Rektörü Doğan: Hayatta mutlu olmanız için başarılı olacağınız mesleği seçin
Selahaddin Eyyubi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Doğan, hedefi olan ve çalışmaktan zevk alan öğrencilerin mutlaka hayalini kurduğu bölümü kazanacağını söyledi. Rektör Doğan, "Hayatta mutlu olmanız için başarılı olacağınız mesleği seçin" dedi.

Diyarbakır'da Üniversite adaylarını bilgilendirmek için düzenlenen 'Üniversite Tercih Fuarı' başladı. Türkiye’nin farklı şehirlerinden çok sayıda üniversitenin katıldığı fuarda, Selahaddin Eyyubi Üniversitesi (SEU) standı öğrencilerden yoğun ilgi gördü. Fuar kapsamında SEU Rektörü Prof. Dr. Ekrem Doğan da ‘Üniversiteli Olmak’ başlıklı bir seminer verdi.

Üniversite adalarının ilgiyle dinlediği seminerde Rektör Doğan, başarıya giden yolları anlattı. “Hedefi, kararlı ve sabırlı olan hayalini kurduğu her neyse onu elde edecektir” diyen Prof. Dr. Doğan, öğrencilerin tek işinin çalışmak olduğunu hatırlattı. Çalışmanın süreklilik isteyen bir iş olduğuna dikkat çeken Doğan, çalışmaktan zevk alındığı takdirde başarının kendiliğinden geleceğini ifade etti. Doğan, "Üniversiteye hazırlanırken, gergin olmayın, yaptıklarınızdan zevk almaya çalışın o zaman başaracaksınız. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Çok çalışmalısınız ki başarılı olasınız." dedi.

Yaşadıklarından da örnekler de veren SEU Rektörü Doğan, şunları kaydetti: “Üniversite sınavında Türkiye derecesi yapan arkadaşım vardı. Bütün aile toplanmış, neyi tercih edeceğine tartışmış ve sonunda puanı heba olmasın diye hiç sevmemesine rağmen o zamanların en iyisi olan Hacettepe Tıp’ı tercih etmeye karar vermişler. 1-2 yıl okuduktan sonra bakmış ki puan heba olmasın diye kendisi heba olacak. Tıp’ı bırakıp, sosyal bir branşa yönelmiş. Şu anda Türkiye’de büyük bir şirketin CEO’su. Şekspir, 'Dünya bir tiyatro sahnesi. Rolünü iyi yapan bir kapıcı rolünü kötü oynayan kraldan daha çok alkış alır' demiş. Önemli olan hangi mesleği yaptığınız değil, işinizi zevkle ve iyi yapmanızdır. Hayatta mutlu olmanız için başarılı olacağınız mesleği seçiniz."

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER