HaberlerGündemRuhunu cuma namazında teslim etti

Ruhunu cuma namazında teslim etti

Şişli'de yaşlı bir adam cuma namazı sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Şahsa müdahale eden doktor ve polis, bir süre bekledikten sonra cesedin yanından ayrıldı. Bir battaniyeye sarılan ceset kaldırılmak için uzun süre camide bekletildi. Bu sırada cesedin ön tarafından cemaatin namaza devam etmesi dikkat çekti.

Ruhunu cuma namazında teslim etti

Olay Esentepe Mahallesi Dereboyu Caddesi'ndeki Gülez Camii'nde yaşandı. İsmi öğrenilemeyen 80 yaşındaki adam, cuma namazı sırasında fenalaştı. Yere yatırılan yaşlı adam için olay yerine 112 ekipleri çağrıldı. Camiye gelen sağlık ekipleri şahsa müdahale etti. Bir süre kalp masajı yapılan yaşlı adam bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olay yerine gelen polis ekipleri de şahsın kalp krizi sonucu öldüğünü tespit etti. Tutulan raporların ardından doktor ve polis olay yerinden ayrıldı. Bir battaniyeye sarılan cesedin etrafı işaretlendi. Ceset kaldırılmak için beklendiği sırada camideki cemaatin namaza devam etmesi ise dikkat çekti. Olayla ilgili bilgi veren cami görevlisi, "Ezan okunmadan evvel bir sendeledi. İmam arkadaş vaaz ederken müdahale edildi. 5 dakika sürmedi. Öylece kaldı. Sağlık ekipleri bir saat kadar uğraştı. Hayata döndürülemedi. Şahsen tanıyoruz kendisini. Buraya gelip gidiyordu." ifadelerini kullandı.

İncelemelerin ardından yaşlı adamın naaşı cenaze aracına konularak Zincirlikuyu gasilhanesine götürüldü. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Diyarbakır’a tramvay ve El Cezeri Bilim Merkezi yapılacakDiyarbakır’a tramvay ve El Cezeri Bilim Merkezi yapılacakDiyarbakır'da yol ve beton boru çalışmaları devam ediyorDiyarbakır'da yol ve beton boru çalışmaları devam ediyorİkna edilen 2 PKK mensubu teslim olduİkna edilen 2 PKK mensubu teslim olduVan Valiliğinden çığ açıklamasıVan Valiliğinden çığ açıklamasıUlaştırma Bakanlığından Twitter'a "temsilci" uyarısıUlaştırma Bakanlığından Twitter'a "temsilci" uyarısı
SIRADAKİ HABER