HaberlerGündemProje üretmede fabrika gibi sivil toplum kuruluşu

Proje üretmede fabrika gibi sivil toplum kuruluşu

İzmir Sivil Toplum Örgütleri Platformu (İSTÖP), kadınların ferdi ve toplumsal katılım oranlarının arttırılması amacıyla "Mavi Düşünceler" isimli yeni bir projeyi hayata kazandırdı. İsveç İstanbul Başkonsolosluğu öncülüğünde...

Proje üretmede fabrika gibi sivil toplum kuruluşu
İzmir Sivil Toplum Örgütleri Platformu (İSTÖP), kadınların ferdi ve toplumsal katılım oranlarının arttırılması amacıyla "Mavi Düşünceler" isimli yeni bir projeyi hayata kazandırdı. İsveç İstanbul Başkonsolosluğu öncülüğünde ve Balçova Belediyesi’nin destekleriyle yürütülecek proje yedi ay sürecek ve 50 bin lira bütçesi bulunacak. Bugüne kadar 10’dan fazla uluslararası projeyle sosyal alanda faaliyet gösteren İSTÖP'ün Genel Başkanı Mehmet Aydoğan, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ve sponsor firma ROKSAN İlaç Sanayi Genel Müdürü Faik Varol arasında imzalanan protokolle proje hayata geçti.

Balçova’da kadınların hayatın her alanında faal rol aldıklarını ifade eden Başkan Çalkaya, “Cinsiyet eşitliğini toplumun her kademesinde sağlayana kadar mücadele etmeye devam edeceğiz.” dedi. Sivil toplum kuruluşlarının demokrasinin vazgeçilmezi olduğunu ifade eden Aydoğan ise, “Kadınların daha çok görev aldığı sivil toplum örgütleri, ülkemiz açısından çok önemlidir.” dedi.

Proje kapsamında görev alacak gönüllü gençler, ilk etapta sivil toplum kuruluşlarındaki cinsiyet eşitliğinin mevcut durumunu tespit edecek. Hazırlanacak harita ve raporlar sonunda kadınların buralarda daha faal görev alması için eğitim modülleri oluşturulacak. Proje sonunda kadınların nitelik ve nicelik yönünden daha çok söz sahibi olması amaçlanıyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER