HaberlerGündemProf. Hablemitoğlu: Türkiye’de faili meçhuller devam edecek gibi görünüyor

Prof. Hablemitoğlu: Türkiye’de faili meçhuller devam edecek gibi görünüyor

Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, tarihine hiç yakışmamasına rağmen Sabahattin Ali ile başlayan faili meçhullerin Türkiye’de devam edecek gibi göründüğünü söyledi. Prof. Hablemitoğlu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası...

Prof. Hablemitoğlu: Türkiye’de faili meçhuller devam edecek gibi görünüyor
Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, tarihine hiç yakışmamasına rağmen Sabahattin Ali ile başlayan faili meçhullerin Türkiye’de devam edecek gibi göründüğünü söyledi.

Prof. Hablemitoğlu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Uludağ Üniversitesi'nde (UÜ) düzenlenen ‘Türkiye’de Kadına Yönelik Şiddetin Yeni Sosyopolitiği’ konulu konferansa katıldı. Rektörlük A Salon'da düzenlenen konferans öncesinde basın mensuplarının sorularının yanıtlayan Prof. Hablemitoğlu, özellikle son zamanlarda artan faili meçhul cinayetlerin devam edeceğini savundu.

Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, “Türkiye’nin son 30-35 yılına baktığınızda, Sabahattin Ali ile başlayan bir faili meçhuller tarihi var Türkiye’nin. Bu bitmedi, zaman zaman aralarındaki zaman uzadı ama bu devam edecek Türkiye’de, öyle görünüyor. Ben bitmesini çok dilerim. Ve acı olan da insanlar üzerinde bıraktığı algı sanıyorum. Hangi amaçla yapıldığını hiçbir zaman anlayamayacağım. Çok da fazla şey söylemek istemiyorum ama yakışmıyor Türkiye’nin tarihine faili meçhuller.” şeklinde değerlendirdi.

Prof. Hablemitoğlu, daha sonra ‘Türkiye’de Kadına Yönelik Şiddetin Yeni Sosyo politiği’ konulu sunumunu yaptı. Hablemitoğlu, görüntüler eşliğinde yakın zamandaki kadın cinayetlerinden başlayarak, konuya sosyo ve politik açıdan açıklık getirmeye çalıştı.


İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER