HaberlerGündemPartilerin oy pusulasındaki yerleri değişti

Partilerin oy pusulasındaki yerleri değişti

Yüksek Seçim Kurulu’nun 7 Haziran milletvekili seçimi kesin aday listesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulu kesin aday listesiyle birlikte seçime giren parti sayısı 20’ye düştü.

Partilerin oy pusulasındaki yerleri değişti

YSK, seçime katılma hakkı olan 31 partinin oy pusulasındaki yerlerini kura çekimi ile belirlemişti. 11 siyasi partinin seçime katılmamasıyla birlikte katılacak partilerin oy pusulasındaki sıraları da değişti. Yeni oluşan sıralamada Milliyetçi Hareket Partisi 11. sırada, Halkların Demokratik Partisi 12. sırada, Saadet Partisi 13. sırada, Cumhuriyet Halk Partisi 14. sırada, Adalet ve Kalkınma Partisi ise 15. sırada yer alacak.
 
Partilerin pusuladaki yerleri şöyle:
 
1.Doğru Yol Partisi
 
2.Anadolu Partisi
 
3.Hak ve Özgürlükler Partisi
 
4.Komünist Parti
 
5.Millet Partisi
 
6.Hak ve Adalet Partisi
 
7.Merkez Parti
 
8.Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi
 
9.Halkın Kurtuluşu Partisi
 
10.Liberal Demokratik Parti
 
11.Milliyetçi Hareket Partisi
 
12.Halkların Demokratik Partisi
 
13.Saadet Partisi
 
14.Cumhuriyet Halk Partisi
 
15.Adalet ve Kalkınma Partisi
 
16.Demokratik Sol Parti
 
17.Yurt Partisi
 
18.Demokrat Parti
 
19.Vatan Partisi
 
20.Bağımsız Türkiye Partisi
 
(CİHAN)

İLGİLİ HABERLER

Mardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklamasıEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde incelediSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
SIRADAKİ HABER