HaberlerGündemPapa Francesco 3 günlük Türkiye ziyareti için Ankara'da

Papa Francesco 3 günlük Türkiye ziyareti için Ankara'da

Katolik aleminin ruhani lideri Vatikan Devlet Başkanı Papa Francesco Türkiye'ye geldi. Papa Francesco’yu taşıyan uçak, Ankara Esenboğa Havalimanı’na 13.00'de iniş yaptı. Alitalia isimli uçağın pencerelerine, Vatikan ve Türkiye bayrakları...

Papa Francesco 3 günlük Türkiye ziyareti için Ankara'da
Katolik aleminin ruhani lideri Vatikan Devlet Başkanı Papa Francesco Türkiye'ye geldi.

Papa Francesco’yu taşıyan uçak, Ankara Esenboğa Havalimanı’na 13.00'de iniş yaptı.
Alitalia isimli uçağın pencerelerine, Vatikan ve Türkiye bayrakları asıldı. Papa'yı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Vatikan Büyükelçisi Antonio Lucibello karşıladı.
Papa Francesso’yu uçaktan Vatikan Büyükelçisi Antonio Lucibello indirdi. Papa'yı karşılamak için kırmızı halı yerine mavi halının serilmesi dikkat çekti. Papa, uçaktan indikten sonra, askerleri selamladı.

Papa Francesco, askeri selamladıktan sonra VIP binasına geçti ve yaklaşık on dakika burada kaldı. Ardından Papa, Volkswagen Passat marka araca binerek buradan Anıtkabir’e gitti.

Papa'yı büyük bir basın ordusu da takip etti. Papa ile aynı uçakta gelen yabancı basın mensupları, özel araçlara bindirildi.

Papa'nın geçtiği yollar trafiğe kapatıldı ve yol boyunca güvenlik güçleri Papa'ya eşlik etti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER