HaberlerGündemÖSYM YGS sınav giriş yerleri açıklandı - TC No ile Öğren

ÖSYM YGS sınav giriş yerleri açıklandı - TC No ile Öğren

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 15 Mart'ta yapılacak YGS'ye katılacak adayların, sınava girecekleri bina ve salonlara atama işlemlerini tamamladı. İşte YGS 2015 Giriş Yerleri Sorgulama ekranı ile ÖSYM'nin YGS Giriş yeri hakkında yaptığı açıklama...

ÖSYM YGS sınav giriş yerleri açıklandı - TC No ile Öğren

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruda, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren 2015-YGS sınav giriş belgesine, bugün saat 14.00 itibarıyla TC kimlik numaraları ve aday şifreleriyle ÖSYM’nin internet adresinden erişebileceğini bildirdi.

Belge üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafının bulunacağı, adayların, yazıcıdan çıktı alırken belge üzerindeki fotoğrafların görünür olmasına özen göstermesi gerektiğini vurguladı.

2015 YGS Giriş Yerleri Sorgulama Ekranı İçin Tıklayın!

Açıklamada, adayların, internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorunda olduğu hatırlatıldı, "Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır." denildi. Sınava giriş belgesini fotoğraf görünür bir şekilde yanında bulundurmayan adayların sınava alınmayacağı dile getirildi.

Açıklamada, adayların sınava girebilmeleri için sınava giriş belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmalarının zorunlu olduğu, nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi tutuklu/hükümlü adayların bu durumlarını kanıtlayan fotoğraflı resmî belge, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartların özel kimlik belgesi olarak kabul edileceği kaydedildi.

Üzerinde soğuk damga, sınav görevlilerinin adayı kolaylıkla tanımasını sağlayacak güncel bir fotoğraf veya TC kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaportun kabul edilmeyeceği hatırlatıldı. Açıklamada, "Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır." ifadesi kullanıldı.

İLGİLİ HABERLER

Palu'da tren rayına yuvarlanan kayalar zamanında fark edildiPalu'da tren rayına yuvarlanan kayalar zamanında fark edildiFacebook, Türkiye'ye temsilci atama kararı aldıFacebook, Türkiye'ye temsilci atama kararı aldıAdıyaman'da kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyorAdıyaman'da kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyorAdıyaman Belediye Başkanı Kılınç, Covid-19 aşısı olduAdıyaman Belediye Başkanı Kılınç, Covid-19 aşısı oldu​Adıyaman Belediyesi sokak hayvanları için yem​Adıyaman Belediyesi sokak hayvanları için yem
SIRADAKİ HABER