HaberlerGündemÖğretmenler, hediye için toplanan parayı madenci ailelerine bağışladı

Öğretmenler, hediye için toplanan parayı madenci ailelerine bağışladı

Aksaray’da eğitim veren Özel Sema Anaokulu öğretmenleri, velilerin kendilerine hediye almak için toplanan parayı Ermenek’te maden kazası geçiren madencilerin ailelerine bağışladı.        Özel Sema Ana...

Öğretmenler, hediye için toplanan parayı madenci ailelerine bağışladı
Aksaray’da eğitim veren Özel Sema Anaokulu öğretmenleri, velilerin kendilerine hediye almak için toplanan parayı Ermenek’te maden kazası geçiren madencilerin ailelerine bağışladı.
    
    Özel Sema Ana Okulu eğitim gören öğrencilerin velileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla anaokul öğretmenlerine hep birlikte hediye almaya karar verdi. Veliler kendi aralarında organize olarak öğretmenlere sürpriz hediye almak için harekete geçti. Öğretmenler ve veliler ortak karar alarak hediye için toplanan parayı Ermenek’te maden kazası geçiren madencilerin ailelerine bağışlamaya karar verdi. Öğrenci velilerinden Zehra Erdal, "Öğretmenlerimize bir hediye alalım dedik ama onlar yine bir fazilet örneği göstererek kendileri için alınan hediyeden fedakarca vazgeçerek çocuklarımıza çok güzel bir örnek daha sergiledi." dedi. Okul velilerinden bir diğeri Sevgi Sarıkaya ise "Biz bu hediye işini gizlik içinde yaparak öğretmenlerimize sürpriz yapmak istiyorduk ama onlar bunun farkına vararak bizi daha güzel bir iş yapmaya vesile oldular hepsine ve tüm velilerimize teşekkür ederiz." şeklinde konuştu. Gözde Aşina Kılıç isimli velide, "Bu aşamada sağ olsun sevgili öğretmenlerimiz kendi ihtiyaçlarının olmadığını zaten böyle lüks ve pahalı hediyeleri etik olarak kabul etmediklerini ama ihtiyaç sahibi Karaman Ermenek’teki kişilere göndermemizi önerdiler. Biz de bunu severek kabul ettik. Velilerimizin yaptığı tüm bağışları Ermenek’te maden kazası geçiren madencilerin ailelerine gönderiyoruz." diye konuştu.

    Veliler tarafından toplanan paralar, Ermenek’te maden kazası geçiren madencilerin aileleri için açılan yardım kampanyası hesaplarına yatırılmak üzere Okul Müdürü Malik Demir’e teslim edildi. Okul Müdürü Demir de "Bu güzel davranıştan dolayı önce öğretmenlerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum. Velilerimizin emanetini en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER