HaberlerGündemMimarlardan Gökçek'in sözlerine jet hızıyla suç duyurusu

Mimarlardan Gökçek'in sözlerine jet hızıyla suç duyurusu

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek bu sefer de ‘robot’ için karşı karşıya geldi. Gökçek, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın karşısına dikilen otorobot heykeli için suç duyurusunda bulunan Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ni kastederek 'Bizim robotun granit kafası, onu mahkemeye veren mimarlardan daha iyi çalışır.' ifadelerini kullanmıştı. Gökçek’in sözlerini ‘hakaret’ olarak değerlendiren Oda yönetimi suç duyurusunda bulundu.

Mimarlardan Gökçek'in sözlerine jet hızıyla suç duyurusu

Yazılı açıklamada "Oğlunun üzüntüsünü böyle sağa sola saldırarak atamaz. Oğlunun üzüntüsünü bizden çıkartmasın tevekkülle karşılasın." değerlendirmesinde bulunuldu. Gökçek’in açıklamaları hakkında jet hızıyla suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, "Melih Gökçek’in neden böyle konuştuğunu anlıyoruz. Robot değil insanız. Oğlunun üzüntüsünü böyle sağa sola saldırarak atamaz. Oğlunun üzüntüsünü bizden çıkartmasın tevekkülle karşılasın." şeklinde konuştu.

Tazminat davası açacaklarını da söyleyen Candan, "Tüm Ankaralılar Melih Gökçek’in kavgacı ve saldırgan üslubunu bilir. Kendisinin seviyesine inmeyeceğiz. Açıklamalarındaki hakaret boyutuyla ilgili suç duyurusunda da bulunduk. Yargı önünde savunmasını hazırlasın." dedi. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Millî Savunma Bakanı Akar Diyarbakır ve Malatya'da bulunan Ana Jet üslerini ziyaret ettiMillî Savunma Bakanı Akar Diyarbakır ve Malatya'da bulunan Ana Jet üslerini ziyaret ettiBakan Akar'dan Yunanistan'a Navtex tepkisiBakan Akar'dan Yunanistan'a Navtex tepkisiEyyüb Peygamber Makamı Çarsısı esnafı sorunlarının çözülmesini bekliyorEyyüb Peygamber Makamı Çarsısı esnafı sorunlarının çözülmesini bekliyorÇocuklar sabırsızlıkla Yaz Kur’an Kurslarının başlamasını bekliyorÇocuklar sabırsızlıkla Yaz Kur’an Kurslarının başlamasını bekliyorMuğla'da 12 günde 48 yıldırım yangınıMuğla'da 12 günde 48 yıldırım yangını
SIRADAKİ HABER