HaberlerGündemMersin'de gripten bir kişi daha hayatını kaybetti

Mersin'de gripten bir kişi daha hayatını kaybetti

Mersin'de dün bir avukatın hayatını kaybettiği grip enfeksiyonundan sonra bu gün de 56 yaşındaki bir kadın vefat etti. Anamur'dan Mersin Devlet Hastanesi'ne sevk edilen ve enfeksiyon bölümünde tedavisi süren 33 yaşındaki Yaşar Büyükalıç'ın ise tedavisi devam ediyor. Grip vakalarından ölümlerin artması şehirde domuz gribi paniğine sebep oldu.

Mersin'de gripten bir kişi daha hayatını kaybetti

Mersin'in Bozyazı İlçesinde bir kadın gribal enfeksiyon nedeniyle sevk edildiği Mersin Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Eşme Demir isimli 56 yaşındaki 3 çocuk annesi kadının domuz gribinden hayatını kaybettiği öne sürüldü. Alınan bilgiye göre Bozyazı ilçesinde ikamet eden Eşme Demir isimli kadın grip şikayeti nedeniyle dün çocukları tarafından Anamur Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Eşme Demir burada yapılan kontrollerinin ardından ambulansla Mersin Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Enfeksiyon bölümünde tedavi altına alınan Demir gece saat 02.00 sıralarında hayatını kaybetti. Demir'in cenazesi gece yarısı toprağa verilmek üzere Bozyazı ilçesine götürüldü. Demir'in domuz gribinden öldüğü iddia edildi.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ: ANAMUR'DAKİ AVUKATIN ÖLÜM NEDENİ KESİN TETKİK SONUCU BELLİ OLACAK

Öte yandan Anamur ilçesinde dün gribal enfeksiyondan hayatını kaybettiği öne sürülen Avukat Hüsnü Uysal'ın ölüm nedeni ile yine ağır grip nedeni ile Anamur'dan Mersin Devlet Hastanesi'ne sevk edilen ve enfeksiyon bölümünde tedavisi süren 33 yaşındaki Yaşar Büyükalıç'ın numune sonuçlarının Ankara Hıfzıssıhha Merkezi'ne gönderildiği bildirildi.

İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre Anamur'da hayatını kaybeden Avukat Hüsnü Uysal ile Anamur'dan Mersin Devlet Hastanesine sevk edilen ve buradaki enfeksiyon bölümünde tedavisi süren Yaşar Büyükalıç'a doktorlar tarafından Akut Pnomoni teşhisi konuldu.

Halk Sağlığı Müdürlüğü numune sonuçlarının Ankara'da Hıfzıssıhha merkezine gönderildiğini, orada yapılan kesin tahlil ve tetkiklerin neticesinde avukat Hüsnü Uysal'ın H1N1 virüsünden mi yoksa normal bir gribal enfeksiyondan mı hayatını kaybettiğinin anlaşılacağı ifade edildi. Yaşar Büyükalıç'ın rahatsızlığının nedeninin de Hıfzıssıhha Merkezi'nden gelen tetkikler sonunda belli olacağı kaydedildi. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Kumar oynayan 27 kişiye 85 bin TL ceza kesildiKumar oynayan 27 kişiye 85 bin TL ceza kesildiSGK prim yapılandırmasında başvuru sayısı bir milyon 400 bini geçtiSGK prim yapılandırmasında başvuru sayısı bir milyon 400 bini geçtiBenzine 6 kuruş zamBenzine 6 kuruş zamSağlık çalışanları unutulmadıSağlık çalışanları unutulmadıTürkiye'de bir günde 6 bin 682 Covid-19 hastası iyileşti 137 kişi hayatını kaybettiTürkiye'de bir günde 6 bin 682 Covid-19 hastası iyileşti 137 kişi hayatını kaybetti
SIRADAKİ HABER