HaberlerGündemMehmet Baransu Metris Cezaevi'nde

Mehmet Baransu Metris Cezaevi'nde

Balyoz’da kumpas kurulduğu iddiası üzerine başlatılan soruşturma kapsamında sevk edildiği mahkemece tutuklanan Gazeteci Mehmet Baransu, Metris Cezaevi'ne getirildi. Baransu'nun içerisinde bulunduğu polis araçları 18.45 sıralarında cezaevine giriş yaptı.

Mehmet Baransu Metris Cezaevi'nde

Devletin güvenliğine ilişkin belgeleri tahrip etme ve gizli belgeleri temin etme suçlarından tutuklanmasına karar verilen Baransu'nun Eyüp Emniyettepe'deki evinde pazar günü yaklaşık 10 saat süren arama yapılmıştı. Arama işlemi sonrası sağlık kontrolünün ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Mehmet Baransu sabah saatlerinde mahkemeye sevk edilmişti.

Savcı Gökalp Kökçü, ifadesini almadan Baransu’yu örgüt kurmak ve yönetmek, devletin gizli kalması gereken belgelerini temin etmek, açıklamak ve yok etmek suçlarından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk etmişti. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Yolcu otobüsünde uyuşturucu madde ele geçirildiYolcu otobüsünde uyuşturucu madde ele geçirildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildiMidyat ESOB Başkanı Direkçi: “Gelir kaybı ve kira desteği başvurusu için ek süre verilsin”Midyat ESOB Başkanı Direkçi: “Gelir kaybı ve kira desteği başvurusu için ek süre verilsin”Kocaeli'de pandemi sürecinde 38 bin kişiye adli ve idari işlem yapıldıKocaeli'de pandemi sürecinde 38 bin kişiye adli ve idari işlem yapıldıVali Osman Hacıbektaşoğlu muhtarlarla bir araya geldiVali Osman Hacıbektaşoğlu muhtarlarla bir araya geldi
SIRADAKİ HABER