HaberlerGündemKMÜ'de ‘sanayidoktoru.com’ isimli arayüz tanıtıldı

KMÜ'de ‘sanayidoktoru.com’ isimli arayüz tanıtıldı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nde (KMÜ) ‘sanayidoktoru.com’ isimli arayüz tanıtıldı. Karaman Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen ve sanayi-üniversite işbirliğini pekiştirmek amacıyla gerçekleştirilen...

KMÜ'de ‘sanayidoktoru.com’ isimli arayüz tanıtıldı
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nde (KMÜ) ‘sanayidoktoru.com’ isimli arayüz tanıtıldı. Karaman Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen ve sanayi-üniversite işbirliğini pekiştirmek amacıyla gerçekleştirilen tanıtımda ‘sanayidoktoru.com’ arayüzüne katılan sanayici ve akademisyenlerin daha kolay iletişim kurabileceklerine vurgu yapıldı.

KMÜ Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu'ndaki tanıtım toplantısına KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Karaman Vali Yardımcısı Sezer Işıktaş, Rektör Yardımcısı ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yıldırım, Karaman Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı, Karaman Organize Sanayi Bölgesi Genel Müdürü Yasin Ünüvar, Karaman KOSGEB Müdürü Mevlüt Tavşan, White Rose şirketinin kurucusu Musa Akgül, sanayiciler, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

"ÜNİVERSİTENİN BİLİMSEL ALTYAPISI İLE SANAYİCİNİN YETENEĞİ BU PROJEDE BULUŞACAK"

Tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Ahmet Yıldırım, üniversite olarak bu işbirliğine büyük önem verdiklerini belirterek "Bu işbirliği üzerine oluşturulan sanayi doktoru projesinin gerek bölgemize gerekse ülkemize kazandıracağı pek çok değer var." dedi.

KMÜ’nün yeni kurulan bir üniversite olmasına rağmen yapılan çalışmalarla önde olan bir üniversite haline geldiğini söyleyen Prof. Dr. Yıldırım, "Üniversite ve sanayi işbirliği anlamında neler yapabileceğimizi düşünüp sürekli olarak çalışıyoruz. Sanayinin geçmişi üniversiteye oranla daha fazla. Bunun yanı sıra sanayiciler işin ekonomik boyutunu bizden daha fazla düşünüyorlar. Proje ile, üniversitenin bilimsel altyapısı ile sanayicilerin yeteneklerini buluşturmayı amaçlıyoruz. Yakın bir gelecekte sanayicilerle olan ilişkimiz daha fazla gelişecek, ar-ge çalışmaları ile sanayicilere daha fazla hizmet verebileceğiz." şeklinde konuştu.

"HERKESİN İHTİYACINI KARŞILAYACAK BİR UYGULAMA"

Karaman Organize Sanayi Bölgesi Genel Müdürü Yasin Ünüvar ise konuşmasında ‘sanayidoktoru.com’u üniversite-sanayi işbirliğinin daha rahat şekilde kurulabileceği bir ortam olarak gördüğünü ifade ederek "Sanayiciler olarak bütün projelerde yer almaya çalıştık. Bu projenin de gerek sanayicilerin gerekse üniversite personelinin ihtiyaçlarını karşılayacak bir uygulama olacağını düşünüyorum." dedi.

"YETENEK SAHİBİYİZ FAKAT BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİZ"

    White Rose şirketinin kurucusu Musa Akgül de insanın devamlı kendisini yenilemesi gerektiğine vurgu yaparak "Sanayiciler olarak yetenek sahibiyiz fakat bilgi sahibi değiliz. Üniversitenin bilgi anlamında sürekli olarak bize yardımcı olması gerektiğini savunan birisiyim. Bizler de tekrara düşmeden zamana ayak uydurarak kendimizi yenilemeliyiz." diye konuştu. Musa Akgül daha sonra sanayicilik yaşantısına dair hatıralarını ve tecrübelerini paylaştı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER