HaberlerGündemKış lastiği takmayana müsamaha yok

Kış lastiği takmayana müsamaha yok

Karabük’ün Eflani İlçe Emniyet Amiri Musa Celebi, kış lastiği takması gerekli olan araçların bu değişimi yapmadan yola çıkmalarına izin vermeyeceklerini söyledi.    Kış lastiklerinin kullanımı ile ilgili açıklamalarda...

Kış lastiği takmayana müsamaha yok
Karabük’ün Eflani İlçe Emniyet Amiri Musa Celebi, kış lastiği takması gerekli olan araçların bu değişimi yapmadan yola çıkmalarına izin vermeyeceklerini söyledi.

    Kış lastiklerinin kullanımı ile ilgili açıklamalarda bulunan Emniyet Amiri Celebi, "Emniyet Genel Müdürlüğü, şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlara aralık ayından itibaren kış lastiği takma zorunluluğu getirdi. Sürücülerin karlı ve buzlu yollarda güvenli seyahat etmelerini sağlamak için daha önce yasal olarak kamyon, otobüs ve minibüs gibi büyük araçlarda takılması zorunlu olan kış lastiği, genelgeyle kış şartlarının ağır geçtiği illerde otomobiller için de zorunlu hale geldi. Kış lastiği zorunlu iller arasında Karabük de bulunmakta. Eflani İlçe Emniyet Amirliği olarak Emniyet Genel Müdürlüğü'nün genelgeleri kapsamında 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında hususi otomobiller de dahil olmak üzere tüm araçlar kış lastiği takıp takmadıkları ekiplerimiz tarafından sürekli kontrol edilecektir. Kış şartlarına göre önlemini almamış, kış lastiği olmayan araçların yolu kapatması ve insanların mağdur olmasını önlemek amacıyla başlatılan uygulamayla, karlı havalarda yolların kapanmasının önüne geçilmesini amaçlıyoruz. Bilindiği gibi ilçemizin rakımı yüksek olduğu için kış ayları çok sert geçmekte ve biz de kaza olmadan önlemlerimizi alıyoruz." dedi.

    Kış lastikleri 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda, ıslak, karlı ve çamurlu zeminlerde, yaz lastiklerine oranla daha iyi yol tutuş ve yüksek güvenlik sağlıyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER