HaberlerGündemKaynaklar Muhtarı Şen darp edildi

Kaynaklar Muhtarı Şen darp edildi

İzmir'in Buca ilçesinde, çevre ve ranta karşı duyarlılığıyla tanınan Kaynaklar Mahallesi Muhtarı Erhan Şen saldırıya uğradı. Sivil toplum kuruluşlarını göreve çağıran Şen, rantçıların göz diktiği Hazine arazilerinin ağaçlandırılarak...

Kaynaklar Muhtarı Şen darp edildi
İzmir'in Buca ilçesinde, çevre ve ranta karşı duyarlılığıyla tanınan Kaynaklar Mahallesi Muhtarı Erhan Şen saldırıya uğradı. Sivil toplum kuruluşlarını göreve çağıran Şen, rantçıların göz diktiği Hazine arazilerinin ağaçlandırılarak İzmir'in akciğeri olarak topluma kazandırılmasını önermişti.

Kaynaklar'da geniş bir arazinin demir direk dikilip çitle çevrildiği haberini alan, Buca Çiftçi Malları Koruma Meclis Başkanı da olan Muhtar Şen, görevli bekçiye bunların sökülüp işgalin sonlandırılması talimatını verdi. Buca Çiftçi Malları'nda görevli bekçi Hakan Tatar da olay yerinde tutanak tutup işgali sonlandırdı. Ardından araziyi sahiplenmek istediği iddia edilen iki kardeş, Kaynaklar meydanına giderek Şen'i önce sözle tehdit etti, ardından darp etti. Olaya jandarma el koyarak saldırganları yakaladı ve savcılığa sevk etti. Gözaltına alınan zanlılar, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Sivil toplum kuruluşları, saldırıya büyük tepki gösterdi. Erhan Şen'e, İzmir Barosu sahip çıktı. Buca Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, Belediye Başkanı Levent Piriştina ve çok sayıda sivil toplum temsilcisi, geçmiş olsun dileğinde bulundu ve olayı kınadı. Avrasya Türkleri Derneği Başkanı Şair Mehmet Serbest de saldırının çirkin olduğunu vurguladı. Olaydan bir gün sonra İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan ile Muhtar Şen biraraya geldi. Özcan, Şen'e her türlü desteği vereceklerini söyledi. Söz konusu arazinin baro ormanı olarak ağaçlandırılması konusunda Muhtar Şen’in teklifine sıcak baktıklarını söyledi. Erhan Şen de devletin malını korumaya devam edeceklerini söyleyerek, bu tür tehditlere kulak asmayacaklarını ve rantçılara kesinlikle fırsat vermeyeceklerini vurguladı. Özcan, yargının rantçıların önünü kesecek güce sahip olduğuna dikkat çekti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER