HaberlerGündemKaymakamdan Spor Genel Müdür Vekili'ne: Padişah mısın?

Kaymakamdan Spor Genel Müdür Vekili'ne: Padişah mısın?

Amasya Hamamözü Kaymakamı Kadir Güntepe, çeşitli nedenlerden dolayı ulaşmak istediği ancak 3 hafta boyunca ulaşamadığı Spor Genel Müdür Vekili Ömer Altunsoy'a sosyal medya hesabı ve kişisel web sitesinden serzenişte bulundu.

Kaymakamdan Spor Genel Müdür Vekili'ne: Padişah mısın?
Twitter hesabından Genel Müdür Vekili Altunsoy’a "Padişah mısın ki üç haftadır makamınıza ulaşamıyorum” diye yazan Güntepe, ayrıca internetteki kişisel sitesinden “Açık Mektup” başlıklı uzunca bir mektup kaleme aldı.

Kaymakam Güntepe, Altunsoy’dan şikayetçi olacağını belirttiği “Açık Mektup” başlıklı yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Spor Genel Müdür Vekili, öncelikle sizinle telefonla iletişime geçmek isterdim. Ancak 3 hafta boyunca yoğun aramalarıma cevap vermediğiniz, dönmediğiniz ve beni muhatap kabul etmediğiniz için size mesajımı bu şekilde aktarmaya karar verdim. Başlangıçta şunu hatırlatmakta fayda var. Kaymakamlar merkez teşkilatını ilçelerde temsil eden en üst düzey amirdir. Kanunların bizlere verdiği bu temsil yetkisiyle elimizdeki bütçelerle ve yerel imkanlarla vatandaşlarımızın problemlerine çözüm bulma gayretindeyiz. Ancak bazen kendi imkanlarımızla çözemeyeceğimiz sorunlar ve talepler olabiliyor. Bu noktada taşra teşkilatının ilçedeki başı olarak, merkezi yönetimin ilgili bürokratlarıyla iletişime geçip vatandaşlarımızın problemlerini çözmeye çalışıyoruz. Fakat bizlere bir telefon kadar rahat ulaşabilen bazı genel müdür ve daire başkanlarımıza, maalesef biz aynı rahatlıkla ulaşamıyoruz ve siz de onlardan birisiniz.”

“ÜÇ HAFTA BOYUNCA ULAŞAMADIM”

“Konuya girmeden şunları ifade etmek istiyorum. Hamamözü’nde görev sürem 4 ay sonra dolacak. Bu kalan 4 ayı rutin faaliyetlerle, suya sabuna dokunmadan değerlendirebilirdim. Fakat Anayasa’nın 58. Maddesi’nin ‘Gençlerimizi kötü ve zararlı alışkanlıklardan korumak için’ bana verdiği bazı görev ve sorumluluklar var. Bu sorumluluk bilinciyle daha önce genel müdürlüğünüzden hiçbir destek almadan kendi kısıtlı imkanlarımızla ve Sayın Valimizin ciddi destekleriyle bir açık halı saha yaptırmıştık. Size ulaşmaktaki niyetimiz halı sahayı kapatıp özellikle gençlerimiz olmak üzere bütün vatandaşlarımızın her mevsim kullanıma sunmaktı. Bununla ilgili projemizi yaptık ve 20.03.2014 tarih 12183 sayılı yazıyla genel müdürlüğünüzde kayda alındı. Konuyla ilgili İlk olarak 27.03.2015 tarihinde size bağlı olan tesisler daire başkanınızı arattırdım ancak ne cevap verildi ne de geri dönüş yapıldı. Daha sonra üç hafta boyunca sizi arattırdım aynı şekilde cevapta verilmedi, dönüşte yapılmadı. Son olarak bizzat kendim cepten sekreterinizi aradım gene görüştürmediler ve kimse de dönüş yapmadı.”

“DEVLETİN KAYMAKAMINI KENDİNİZE MUHATAP GÖRMÜYORSUNUZ”

“Ben bir mülki idare amiriyim ve kendi mülki sınırlarım içinde en yüksek devlet memuruyum ve temsil makamıyım. Biz mülki idare amirleri İçişleri Bakanlığı’nın bizlere verdiği devlet terbiyesi ve “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” felsefesiyle vatandaşımıza hizmet vermeye çalışıyoruz. “Kenar-ı Dicle’de bir kurt aşırsa koyunu, gelir de adli ilahi sorar Ömer’den onu” düsturu ile darda zorda kalmış, garip gureba, dul, yetim öksüz bütün vatandaşlarımızın ellerinden tutuyoruz. Dili, ırkı, inancı ne olursa olsun fakir-zengin ayrımı yapmadan makam kapılarımızı sonuna kadar herkese açıyoruz. Bugün devlet büyüklerimizin bize verdiği bu anlayışa uygun olarak “Devletin selamı var” projemizle ben ve daire amirlerim makama gelemeyen vatandaşlarımızı bizzat arayıp devletin selamını iletiyor halini hatırını soruyor, sıkıntılarını gidermeye gayret ediyoruz. Peki, biz bunları yaparken siz ne yapıyorsunuz? Devletin kaymakamını kendinize muhatap görmüyorsunuz. Tek gayesi İlçesine hizmet götürmek olan bir kaymakamın telefonlarına cevap vermiyor ve hiçbir şekilde geri dönüş yapmıyorsunuz. İlçenin en üst düzey amirini sekreterinize yönlendiriyor, meseleyi ona aktarmamı istiyorsunuz.”

“ŞİKAYET DİLEKÇEMİ GEREKLİ YERLERE İLETTİM”


“Sayın Spor Genel Müdür Vekili, bir kaymakam, genel müdüre ulaşamıyorsa, diğer vatandaşlar nasıl ulaşabilir? Kaymakamın telefonuna cevap vermeyerek itibar kazanacağınızı ve yükseleceğinizi zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Unutmayın ki büyük insanlar yükseldikçe küçülür, alçak gönüllü ve mütevazı olur. Ulaşılamayan ilk genel müdür siz değilsiniz ama inşallah son olursunuz. Maalesef merkezde siz ve sizin gibi bazı bürokratlara ulaşamadığımız için taşradaki masum vatandaşlar mağdur oluyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın zat- devletlerinin feraset ve basiretini kavrayamayan sizler hala vatandaşımızla araya perde koymaya devam etmektesiniz. Bu nedenle “Yeni Türkiye” anlayışına zarar veren ve aziz milletimizi mağdur eden bu sorunu ve şikayet dilekçemi Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Başkanlığı’na, Başbakanlık Teftiş Kuruşlu Başkanlığı’na ve Kamu Görevlileri Etik Kurulu’na ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ilettim.”

İLGİLİ HABERLER

Türkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan Tekin
SIRADAKİ HABER