HaberlerGündemKaramanlı kadın Çiftçiler DOMATEXPO Fuarı'na katıldı

Karamanlı kadın Çiftçiler DOMATEXPO Fuarı'na katıldı

Karaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Antalya`nın Kumluca ilçesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Domates Yetiştiriciliği ve Teknolojileri (DOMATEXPO) Fuarı'na üreticilerle birlikte teknik gezi düzenledi. Teknik geziye Karaman'da...

Karamanlı kadın Çiftçiler DOMATEXPO Fuarı'na katıldı
Karaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Antalya`nın Kumluca ilçesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Domates Yetiştiriciliği ve Teknolojileri (DOMATEXPO) Fuarı'na üreticilerle birlikte teknik gezi düzenledi.

Teknik geziye Karaman'da örtü altında ve açık alanda sebze üretimi yapan kadın çiftçiler ve teknik personel katıldı. Ekip yeni domates çeşitleri ve sera ekipmanları ile üretim materyallerini görme imkânını bularak incelemelerde bulundu.

Örtü altında ve açık alanda sebze üreticiliği yapan Morcalı, Çukurbağ, Narlıdere ve Çatak köylerinden 9 kadın çiftçi ile 4 teknik personelin katılımıyla gerçekleşen fuar gezisi ile ilgili bir açıklama yapan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Mehmet Öztiryaki, "İlimizin özellikle arazi varlığı parçalı, küçük ve kısıtlı olan dağ köylerimizde Müdürlüğümüzce yapılan tarımsal kalkınma projeleri sayesinde hızla yaygınlaşan ve çiftçimiz tarafından büyük ilgi gören seralarımızda ve açık alanda sebze yetiştiriciliği yapan üreticilerimizin daha kaliteli ve bol verimli üretim yapabilmeleri için geliştirilen yeni teknoloji ve sebze çeşitlerini görerek bu konuda fikir sahibi olması için böyle bir gezi düzenledik. Bu tür organizasyonlar tarım sektöründe faaliyet gösteren tüm imalatçıların sektöre ait kurum, kuruluş ve işletmelerin çiftçilerle bir araya geldikleri, üreticilerin dünyada uygulanan en son teknoloji ve bilgiye ulaşabildikleri ortamlardır. Kadın çiftçilerimizin birçok yeni teknik, bilgi, alet ve ekipmanı yerinde görme fırsatını yakalamalarına vesile olduğuna inandığım DOMATEXPO fuarının daha verimli ve kaliteli üretim yapmalarına katkı sağlayacağını umuyorum." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER