HaberlerGündemİzmir’de TEOG başladı

İzmir’de TEOG başladı

İzmir’de ilköğretim 8. sınıf öğrencileri, liseye girişte ilk aşama olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı'na (TEOG) girdi.TEOG, bugün ve yarın düzenlenecek. İkinci dönem sınavı ise 29-30 Nisan'da yapılacak. Öğrenciler,...

İzmir’de TEOG başladı
İzmir’de ilköğretim 8. sınıf öğrencileri, liseye girişte ilk aşama olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı'na (TEOG) girdi.

TEOG, bugün ve yarın düzenlenecek. İkinci dönem sınavı ise 29-30 Nisan'da yapılacak. Öğrenciler, her iki günde üçer dersten ortak sınav olacak. Saat 09.00'da başlayan sınav öncesi öğrenciler, velileri ile birlikte okullara geldi. Buca Ortaokulu öğrencisi İrem Yetişken, “Dershanede çok çalıştık. Bu zamana kadar başardık. Bugün de inşallah güzel geçer. Heyecan yoktu ama kapıdan içeri girdiğimde heyecan başladı.” dedi. Kendisinin test çözerek çalıştığını belirten Dilara Mert, “Okula gelene kadar heyecan yoktu. Buraya gelince heyecan başladı. Kitap okudum ve çok test çözerek çalıştım. İnşallah güzel bir liseye gideriz arkadaşlarımla beraber.” şeklinde konuştu. Doğan Sarar, “Biraz heyecan var, çünkü bu geleceğimizi belirleyecek sınav. Okul açıldığından beri çalışıyoruz. En çok kitap okuduk. Matematikte biraz sıkıntım var, açıkçası biraz ondan korkuyorum.” diye konuştu. Heyecanlı olmadığını söyleyen Emirhan Kuzulgil, “Ne olacaksa olsun artık. İki haftadır canımızı çıkarıyorlar. Dershaneye gidiyorum, çok çalıştım.”

Öğrenci velileri ise, “Çocuklara başarılar diliyoruz. Allah emeklerini boşa çevirmesin. Hepsi çok çalıştı. Allah hepsine zihin açıklığı versin. Umarız hepsi güzel yerlere gelirler.” diye konuştu. Son hazırlıklarını yapan çocuklar heyecanla sınava girdi. Öğrenciler sınavda ter dökerken velileri de okul bahçesinde çocuklarını dua ederek bekledi. Saat 09.00'da başlayan sınav, saat 12.00'de tamamlanmış olacak.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER