HaberlerGündemİstanbul Üniversitesi’nde rektör ataması protesto edildi

İstanbul Üniversitesi’nde rektör ataması protesto edildi

İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’nde toplanan bir grup öğrenci, üniversiteye yapılan rektör atamasını protesto etti.

İstanbul Üniversitesi’nde rektör ataması protesto edildi

Üniversitenin bahçesinde öğlen saatlerinde toplanan grup, üniversitedeki rektörlük seçiminde en çok oyu alan Prof.Dr. Raşit Tükel yerine Prof.Dr. Mahmut Ak’ın rektör olarak atanmasını protesto etti. ‘Bu daha başlangıç mücadeleye devam’ şeklinde slogan atan grup, daha sonra açıklama yaptı.

Grup adına yapılan açıklamada, “Hepinizin de bildiği gibi dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mahmut Ak’ı rektör olarak üniversitemize atadı. Akademinin iradesini hiçe sayarak yandaş rektör üniversitemize polisleri sokan, üniversitemizde sivil polislere öğrencilerimize taciz, darp emrini veren Mahmut Ak’ı üniversitemize rektör olarak yolladı.” denildi.

Bir süre daha üniversite bahçesinde slogan atan grup olaysız şekilde dağıldı. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER