HaberlerGündemİsmet Berkan’dan Kabataş özrü

İsmet Berkan’dan Kabataş özrü

Hürriyet gazetesi yazarı İsmet Berkan, Gezi olaylarında Kabataş’ta başörtülü bir kadına yönelik taciz iddialarına ilişkin ‘görüntüleri izledim’ şeklindeki açıklamalarıyla ilgili özür diledi.

İsmet Berkan’dan Kabataş özrü

İsmet Berkan bugünkü köşe yazısında Kabataş olayına değindi. Berkan’ın yazısında ilgili bölüm şöyle: “…vahim bir gazetecilik hatası yapmış, bir haberi yayınlamak-duyurmak- için yeterli kontrol sürecini uygulamamıştım.

…Bir bahane arıyor, bahanelerin arkasında sığınmaya teşebbüs ediyor veya ‘ama’lı, ‘fakat’lı cümleler kuruyor değilim, hatamın farkındayım.

Yapacağım herhangi bir açıklamanın konuyu daha da büyüteceğini düşünüp uzun süre sustum. Yanılmışım. Suskunluğum kibir gibi algılandı…

…Birçok kişinin güvenini sarstığım ve onları hayal kırıklığına uğrattığım için çok üzgünüm… Üzgünüm ve özür diliyorum.” (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Savunma Sanayii Başkanı Demir'den "ASELSAT 3U Küp Uydusu" açıklamasıSavunma Sanayii Başkanı Demir'den "ASELSAT 3U Küp Uydusu" açıklamasıMeteorolojiden 4 bölge için fırtına uyarısıMeteorolojiden 4 bölge için fırtına uyarısıİletişim Başkanı Altun'dan Batı'ya PKK mesajıİletişim Başkanı Altun'dan Batı'ya PKK mesajıŞanlıurfa'da kendisinden haber alınamayan yaşlı adam evinde ölü bulunduŞanlıurfa'da kendisinden haber alınamayan yaşlı adam evinde ölü bulunduŞanlıurfa'da bir gecede 6 işyeri soyulduŞanlıurfa'da bir gecede 6 işyeri soyuldu
SIRADAKİ HABER