HaberlerGündemHayali ihracat operasyonunda 20 kişi tutuklandı

Hayali ihracat operasyonunda 20 kişi tutuklandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından düzenlenen hayali ihracat operasyonunda gözaltına alınan 39 şüpheliden 20'si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hayali ihracat operasyonunda 20 kişi tutuklandı

Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na dün sabah saatlerinde sevk edilen 39 şüpheli, soruşturmaya bakan Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Ercan Devrim’e yaklaşık 6 saat ifade verdi. Savcılık sorgusunun ardından şüphelilerden 25'i 'Örgüt Kurma', 'Örgüte üye olma' ve 'Örgüt faaliyeti kapsamında kaçakçılık yapmak' iddiaları ile tutuklanma istemiyle; 5’i de 'adli kontrol' uygulanması talebiyle mahkeme sevk edildi. 9 kişi ise savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Mahkeme şüphelilerden 20’sinin tutuklanmasına karar verdi. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan10 kişiden 8’i için ise adli kontrol şartı getirildi. Tutuklanan 20 kişi cezaevine gönderildi. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Bitlis'te kar yağışının durmasıyla hayat normale döndüBitlis'te kar yağışının durmasıyla hayat normale döndüKaçak sigara ve binlerce makaron ele geçirildiKaçak sigara ve binlerce makaron ele geçirildiYetim çocuklara bot ve mont yardımı yapıldıYetim çocuklara bot ve mont yardımı yapıldıGaziantep'te Covid-19 tedbirlerini ihlal eden 276 kişiye para cezasıGaziantep'te Covid-19 tedbirlerini ihlal eden 276 kişiye para cezasıKar yağışı yerini dondurucu soğuklara bırak Ağrı'da termometreler eksi 28'i gösterdiKar yağışı yerini dondurucu soğuklara bırak Ağrı'da termometreler eksi 28'i gösterdi
SIRADAKİ HABER