HaberlerGündemHatay'da 3 bin 632 er yemin etti

Hatay'da 3 bin 632 er yemin etti

Hatay’da 94/4 Tertip 3 bin 632 er acemi birliğindeki görevlerini tamamlayarak yemin etti. Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da bulunan 121’inci Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı'nda gerçekleştirilen törende acemi berliklerindeki görevlerini...

Hatay'da 3 bin 632 er yemin etti
Hatay’da 94/4 Tertip 3 bin 632 er acemi birliğindeki görevlerini tamamlayarak yemin etti.

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da bulunan 121’inci Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı'nda gerçekleştirilen törende acemi berliklerindeki görevlerini tamamlayan askerler yemin etti. Türkiye’nin değişik şehirlerinden gelen aileler çocuklarını bu önemli gününde yalnız bırakmadı. Cep telefonları ile yemin törenini görüntüleyen aileler zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı.

Sancağın yerini almasıyla başlayan törende konuşan 121. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanı Erdem Özcan, 3 bin 632 Er’in Aziz Şehitlerimizin şahitliğinde and içeceklerini söyledi. Özcan yeni görev yerlerinde Er’lere başarılar dileyerek, "Milletimizin ve bağımsızlığımızın sembolü olan şanlı sancağımızın gölgesinde anne baba ve yakınlarınız ile aziz şehitlerimizin ruhları şahitliğinde silah arkadaşlarınızla omuz omuza vererek gerektiğinde vatan Cumhuriyet ve vazife uğruna seve seve canınızı vererek namus ve şerefiniz üzerine and içeceksiniz." dedi.

Hatay Valisi Ercan Topaca da Askerlerin bu gün edecekleri yeminle askerliğe asaleten başlayacaklarını söyleyerek, "Bizim kültürümüzde inancımızda çok kutsal bir yeri olan askerlik görevine bir anlamda asaleten başlamanın belgesi olan şehit ve gazilerimizi de bu vesile ile anarak asker arkadaşlarımızın bu başilangıcı inşallah burada edecekleri yeminle hep beraber şahitlik edeceğiz. Onları inşallah bugün dualarla güzel duygularla yeni görev yerlerine uğurlamanın gururunu yaşayacağız." diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından 9 bölükten oluşan 3 bin 632 asker yemin etti. Törende ayrıca Alay’a bölük içerisinde ilk teslim olan askere hediyesi Hatay Valisi Ercan Topaca tarafından verilirken tören geçit merasiminin yapılması ile son buldu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER