HaberlerGündemGuardian: Baransu, ortaya çıkardığı darbe girişimi nedeniyle yargılanıyor

Guardian: Baransu, ortaya çıkardığı darbe girişimi nedeniyle yargılanıyor

İngiltere’nin saygın gazetelerinden Guardian, araştırmacı gazeteci Mehmet Baransu hakkında çıkan tutuklama kararını gündemine taşıdı.

Guardian: Baransu, ortaya çıkardığı darbe girişimi nedeniyle yargılanıyor

Gazetenin öne çıkan yazarlarından biri olan Roy Greenslade imzalı haberde, 2010 yılında Taraf gazetesindeki haberleri nedeniyle Baransu hakkında 'sıradışı' iddialar ortaya atıldığına değindi. Dün yayınlanan haberde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetimindeki Türkiye'de birçok gazetecinin tartışmalı iddialar sebebiyle tutuklandığına dikkat çekildi.

Haberde, Avrupa ve Asya program koordinatörü Nina Ognianova’nın, “Gazetecinin işi kamu yararına olan gelişmeleri bildirmektir. Elde ettiği belgeleri yetkililerle paylaştığı için dava açılmasını saçma buluyorum.” sözleri de aktarıldı. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Kar temizlerken çatıda mahsur kalan kişi düşmekten kurtarıldıKar temizlerken çatıda mahsur kalan kişi düşmekten kurtarıldı​İBB Metrobüs seferlerinde ve otobüs tabelalarında güncelleme yapacak​İBB Metrobüs seferlerinde ve otobüs tabelalarında güncelleme yapacakBATÜ öğrencisi Polonya’da şampiyon olduBATÜ öğrencisi Polonya’da şampiyon olduSibirya soğuklarında hareket halindeki araçlar dondu, ısınmak için zorlanan araç alev aldıSibirya soğuklarında hareket halindeki araçlar dondu, ısınmak için zorlanan araç alev aldıAdıyaman'da kapalı köy ve mezra yollarını açma çalışmaları devam ediyorAdıyaman'da kapalı köy ve mezra yollarını açma çalışmaları devam ediyor
SIRADAKİ HABER