HaberlerGündemGökçek’ten Arınç’a cevap: Mahkemede hesap sormayan namerttir

Gökçek’ten Arınç’a cevap: Mahkemede hesap sormayan namerttir

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın konuşmalarına sosyal medya üzerinden cevap verdi. Arınç’ın konuşmasında ‘Gökçek’le ilgili 100 konuyu seçimden sonra konuşmak isterim’ sözünü hatırlatan Gökçek, “Kastının ne olduğunu ve delillerini mahkemede senden öğreneceğim. Sen bir adım geri kalırsan sana yazıklar olsun. Mahkemede hesap sormayan Gökçek namerttir.” dedi.

Gökçek’ten Arınç’a cevap: Mahkemede hesap sormayan namerttir
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bülent Arınç’ın kendisi hakkındaki konuşmalarına Twitter üzerinden cevap verdi. Gökçek, “Senelerdir yaptığın açıklamalarla hep partinin başına dert oldun. Partide 10 kişiye sor 9’u bunu teyit eder. Her kırdığın potu parti temizlemek için günlerini harcar.” açıklamasında bulundu.

Gökçek, konuşmasına şöyle devam etti: “Keşke bu yiğitliğin onda birini Gezi olaylarında gösterseydin. Hakan Fidan’ın tutuklanma (7 Şubat) girişiminde gösterseydin. Ama sanma ki hakaretlerin karşılıksız kalacak. Ben sana hakaret etmeyeceğim. Çünkü hakaret eden kişi kendi seviyesini ortaya koyar. Ancak seni dava edeceğim. Hesabını mahkemede vereceksin.”

Bülent Arınç’ın kendisine tetikçi dediğini hatırlatan Melih Gökçek, "Ben cumhurbaşkanıma veya başbakanıma bir saldırı olduğunda tetikçi değil, gücümün yettiğince kalkan olurum. Senin gibi alttan almam, yiğitçe kavgamı veririm. Gidip Gezicilere yaranmaya çalışmam.” ifadesinde bulundu.

Gökçek'in mektubu
Arınç’ın konuşma esnasında kullandığı ‘Gökçek’le ilgili 100 konuyu seçimden sonra konuşmak isterim’ sözünü hatırlatan Gökçek, “Kastının ne olduğunu ve delillerini mahkemede senden öğreneceğim. Sen bir adım geri kalırsan sana yazıklar olsun. Mahkemede hesap sormayan Gökçek namerttir.” dedi.

Melih Gökçek, şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımız ile başbakanımız arasına fitne soktuğu fikrimi aynen muhafaza ettiğimi bir kez daha ifade ediyorum. Kibrini mütevaziliğinin ardına saklayan Sayın Arınç, bir daha 'paralel'in talimatıyla cumhurbaşkanım ve başbakanım arasında yeni bir fitne çıkarmaya kalkarsan karşında gene beni bulacağını unutma. Bundan sonra partimin prensipleri gereği konuyla ilgili konuşmayacağım.”  (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Sağlık çalışanları unutulmadıSağlık çalışanları unutulmadıTürkiye'de bir günde 6 bin 682 Covid-19 hastası iyileşti 137 kişi hayatını kaybettiTürkiye'de bir günde 6 bin 682 Covid-19 hastası iyileşti 137 kişi hayatını kaybettiAdıyaman'da meydana gelen trafik kazasında 9 kişi yaralandıAdıyaman'da meydana gelen trafik kazasında 9 kişi yaralandıSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini kabul ettiSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini kabul ettiEvini yangında kaybeden aileye yeni evlerinin anahtarı teslim edildiEvini yangında kaybeden aileye yeni evlerinin anahtarı teslim edildi
SIRADAKİ HABER