HaberlerGündemGaziantep Milletvekili Şeker: Amatör kulüplerimiz tesis fakiri

Gaziantep Milletvekili Şeker: Amatör kulüplerimiz tesis fakiri

CHP Gaziantep Milletvekili Dr. Mehmet Şeker, nüfusu 2 milyona yaklaşan Gaziantep'te, Bakanlığın tesisleşme çalışmalarının neredeyse yok düzeyinde olduğunu belirterek, “Amatör kulüplerimiz tesis fakiri.” dedi.Gaziantep'te amatör spor...

Gaziantep Milletvekili Şeker: Amatör kulüplerimiz tesis fakiri
CHP Gaziantep Milletvekili Dr. Mehmet Şeker, nüfusu 2 milyona yaklaşan Gaziantep'te, Bakanlığın tesisleşme çalışmalarının neredeyse yok düzeyinde olduğunu belirterek, “Amatör kulüplerimiz tesis fakiri.” dedi.

Gaziantep'te amatör spor tesislerinin eksikliğini gündeme getiren CHP Milletvekili Mehmet Şeker, konuyu Meclis'e taşıdı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle soru önergesi veren Şeker, tesisleşme eksikliğinden dolayı Gaziantep amatör futbol takımlarının gelişemediğini, çocukların ve gençlerin sportif faaliyetlerden mahrum kalmalarının kabul edilebilir bir durum olmadığını ifade etti. Şeker, ülkemiz sporunun gelişmesinin, uluslararası müsabakalarda başarı elde edilebilmesinin, amatör spor kulüplerinin gelişim ve başarılarıyla doğru orantılı olduğuna vurgu yaptı.

'KARKAMIŞ’DA TESİS YOK, ŞAHİNBEY’DE İSE 2 TANE VAR'

Amatör futbol kulüpleri için bakanlığın tesisleşme çalışmaları neredeyse yok düzeyde olduğuna dikkat çeken Şeker, Karkamış İlçesi’nde hiç tesis olmadığını, 800 bini aşan nüfusuyla Türkiye’nin en büyük 3. ilçesi olan Şahinbey’de tesis sayısının 2, Şehitkamil ilçesinde ise tesis sayısının 3 olduğunun bilgisini verdi. Söz konusu yatırımlar yapılırken de illerin çocuk ve genç nüfusunun, ihtiyaçlarının göz önünde bulundurulması gerektiğini de hatırlatan Şeker, Bakan Kılıç’a şu soruları yöneltti: “2003-2013 yıllarında, nüfusu 1,5 milyonun üzerinde olan illerde, yıllar ve iller bazında, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın amatör futbol kulüplerine yönelik tesisleşme istatistikleri ve yapılan yatırımların meblağları nedir? Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2014 yılında amatör futbol kulüplerine tesis yatırımı için ayırdığı toplam bütçe miktarı nedir? Gençlik ve Spor Bakanlığı 2014 için Gaziantep amatör futbol kulüplerinin faydalanacağı tesis yapımına ne kadarlık bir bütçe ayırmıştır? 2 milyona yaklaşan nüfusuyla Gaziantep’in amatör futbolcuların maç ve idman yapabileceği alanlar yönünden tesis fakiri bırakılmasının gerekçesi nedir?”

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER